more_horiz

Sportowe podsumowanie 2021 roku. Trzebińska o występie na IO w Tokio: czuję niedosyt

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 21:07
Już tylko dni dzielą nas do końca 2021 roku. Ostatnie 12 miesięcy upłynęło pod znakiem kluczowych wydarzeń sportowych. Z powodu pandemii koronawirusa letnie IO w Tokio zostały rozegrane, nie w 2020 roku, jak pierwotnie planowano, a w 2021 roku. O kontuzji tuż przed igrzyskami, a także o występie w Tokio, w "Magazynie Sportowym" na antenie Polskiego Radia 24 opowiedziała Ewa Trzebińska, szpadzistka, wicemistrzyni świata, mistrzyni Europy.
Ewa Trzebińska
Ewa TrzebińskaFoto: PAP/Marcin Bielecki

- To był rok pełen emocji i wielkich wrażeń - tak mijający rok 2021 zaczęła podsumowywać Ewa Trzebińska.

Jak przyznała szpadzistka, na antenie Polskiego Radia 24, najpierw towarzyszyła jej niepewność dotycząca organizacji XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich. - To był dodatkowy stres - podsumowała.

Następnie, na dwa miesiące przed rozpoczęciem najważniejszej imprezy sportowej na świecie, jaką są Igrzyska Olimpijskie, Ewa Trzebińska doznała poważnej kontuzji. - Bałam się, że w ogóle wykluczy mnie to ze startu - oświadczyła.

Finalnie szpadzistce udało się pojechać do Tokio. Jak przyznała w rozmowie z Filipem Jastrzębskim "zakończyły się niedosytem". 

- Mam mieszane uczucia. Sama kwalifikacja, wyjazd, były niesamowitym przeżyciem, natomiast ja indywidualnie i drużynowo liczyłyśmy na więcej - powiedziała Ewa Trzebińska. - Mogę mówić o dużym niefarcie, ponieważ zerwane więzadła w stopie trochę podcięły mi skrzydła - stwierdziła.

Wicemistrzyni świata przyznała, że nie czuła pełnej stabilności w stopie. - Drobna niestabilność w tej stopie w kluczowych momentach mi po prostu przeszkadzała - wspomniała. - To było wypełni niewygojone - dodała.

Jak oznajmiła, pięć lat przygotowania do igrzysk, były bardzo intensywnym okresem i dobrze przepracowanym. - Ogólnie jestem zadowolona - podsumowała.

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
22:55 PR24_mp3 2021_12_15-20-06-12.mp3 Ewa Trzebińska podsumowała rok 2021 ("Magazyn sportowy")

* * *

Audycja: "Magazyn sportowy"

Prowadził: Filip Jastrzębski 

Gość: Ewa Trzebińska (szpadzistka)

Data emisji: 15.12.2021

Godzina emisji: 20.06

bf


Zobacz także

Zobacz także