more_horiz

"Trzeba to uznać za sukces trenera i zawodnika". Wacław Skarul o 9. miejscu Maksymiliana Kowalczyka

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 21:10
- Myślę, że w pierwszym przejeździe sędziowie go trochę zbyt surowo potraktowali - powiedział w Polskim Radiu 24 Wacław Skarul z Polskiego Związku Kolarskiego. Odniósł się tym samym do występu Maksymiliana Kowalczyka w finale kolarstwa BMX na mistrzostwach Europy.
9. miejsce Maksymiliana Kowalczyka to sukces - mówi Wacław Skarul
9. miejsce Maksymiliana Kowalczyka to sukces - mówi Wacław SkarulFoto: PAP/EPA/LEONHARD SIMON

BMX freestyle polega na wykonywaniu figur w powietrzu lub na ziemi na kierownicy roweru BMX, mniejszego i mocniejszego niż konwencjonalny rower. Dyscyplina pojawiła się pierwszy raz na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W sobotę w tej konkurencji wystartował na mistrzostwach Europy Maksymilian Kowalczyk. Doszedł do finału i zajął w nim 9. miejsce.

Potencjał na przyszłość

Wacław Skarul ocenił wynik Maksymiliana Kowalczyka jako sukces. Podkreślił także, że w tym zawodniku drzemie potencjał, który pozwala z optymizmem i nadzieją patrzeć na przyszłe zawody. - Dziewiąte miejsce trzeba uznać za sukces jego i trenera. Jest to młoda konkurencja. Sprawdził się w stawce 29 zawodników i w finale pojechał całkiem dobrze. Myślę, że w pierwszym przejeździe sędziowie go trochę zbyt surowo potraktowali- powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 został zapytany o medalowe szanse na imprezie w Monachium w kolarstwie. - Jeżeli miałbym dzisiaj wskazać miejsca, gdzie możemy powalczyć o medale to wskazałbym na siostry Pikulik. W MTB nie oczekuję medali, ale liczę na dobry występ Bartka Wawaka. Przez najbliższy tydzień będziemy mieli dużo emocji - powiedział.

Gościem "Magazynu sportowego" był także Mirosław Ziętarski, wioślarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
23:48 PR24 2022_08_14-20-06-16.mp3 Wacław Skarul i Mirosław Ziętarski o występach Polaków na Mistrzostwach Europy w Monachium (Magazyn sportowy)

***

Audycja: "Magazyn sportowy"

Prowadzący: Krzysztof Kuzak

Gość: Wacław Skarul (Polski Związek Kolarski), Mirosław Ziętarski (wioślarz)

Data emisji: 14.08.2022

Godzina emisji: 20.06

dz

Zobacz także

Zobacz także