X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Minimum porozumienia". Co zrobić, by skutecznie prowadzić politykę wobec Ukrainy?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 21:30
W "Rzeczpospolitej" ukazał się arytkuł pt. "Nowy dialog z Ukrainą". Zawarta jest w nim myśl, że środowiska, które chcą wpłynąć na politykę Polski wobec Ukrainy, powinny "rozszerzyć swój program oddziaływania na społeczeństwo polskie i ukrańskie". O swoich pomysłach na stosunki polsko-ukraińskie mówili w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Adamski, wicedyrektor Centrum Polsko Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • 21.03.19 Jak skutecznie prowadzić politykę wobec Ukrainy?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andreas Wolochow/shutterstock.com

Jeden z autorów artykułu, dr Łukasz Adamski zaznaczył, że "nie sposób promować najbardziej nawet szczytnych i trafnych recept (...) jeśli będziemy abstrahować od konkretnego kontekstu politycznego, jaki występuje i na Ukrainie, i w Polsce".

- Ten kontekst jest taki, że w Polsce mamy sporo osób, które z różnych przyczyn nie są przyjaźnie nastawione do dialogu, ale przez sam fakt, że istnieją, wywierają wymierny i widoczny wpływ na działalność polityczną - powiedział. Jego zdaniem "tematyka wsparcia Ukrainy" powinna być wyjęta z wewnętrznego sporu, po to, "żebysmy mogli być jako państwo skuteczni".

Wojciech Konończuk zaznaczył, że "jednym z najważniejszych punktów w tekście jest wezwanie do minimum porozumienia" bo "od tego zależy to, na ile skuteczna będzie polska polityka wobec Ukrainy".- Nie chodzi o to, żebyśmy się we wszystkim zgadzali, bo to jest niemożliwe - powiedział.

Ekspert podkreślił, że "brakuje infrastruktury instytucjonalnej", by skutecznie prowadzić politykę ze wschodnim sąsiadem. Mimo że między dwoma krajami istnieje ożywiony kontakt na poziomie instytucji pozarządowych, Wojciech Konończuk nie jest pewny czy to wystarczające. - To daleko nie wyczerpuje potencjału jaki istnieje między Polską a Ukrainą - wskazał.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24/msze

-------------------------

Data emisji: 21.03.2019

Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Estonia po e-wyborach. Premierem po raz pierwszy ma być kobieta, trzecią siłą została partia skrajnie prawicowa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 13:34
Prymat tandemu dwóch partii, rzadzących na przemian od wielu lat, bardzo duży skok popularności radykalnej prawicy, skomplikowany stosunek do mniejszości rosyjskiej i rekord głosowania przez Internet  - to najbardziej wybijające się elementy politycznego obrazu Estonii po wyborach - mówi analityczka PISM Kinga Raś-Dudzińska w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń