X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Ultimatum KE dla polskiego rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 18:22
W Debacie Dnia Kamila Baranowska, Andrzej Jonas i Filip Pazderski rozmawiali o ultimatum, jaki Komisja Europejska postawiła polskiemu rządowi. KE chce, aby do poniedziałku polskie władze dokonały „znaczącego postępu” w rozwiązaniu kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.
Audio
  • 19.05.16 Kamila Baranowska, Andrzej Jonas i Filip Pazderski w Debacie Dnia o żądaniu przez KE postępu ws. TK.
Wiceprzewodniczacy Komisji Europejskiej Frans Timmermans
Wiceprzewodniczacy Komisji Europejskiej Frans Timmermans Foto: EAST NEWS

KE zaznacza, że jeśli sytuacja wokół TK nie ulegnie zmianie, to zostanie przyjęta opinia dotycząca praworządności w Polsce. Komisja nie sprecyzowała jednak, co dokładnie oznacza „znaczący postęp” i czy chodzi w tym przypadku o konkretne propozycje rozwiązania sporu wokół TK. PO, PSL i .Nowoczesna apelują do rządu o działanie.


Kamila Baranowska, foto: PR24 Kamila Baranowska, foto: PR24

– KE postanowiła przywołać polski rząd do porządku, ale to nie jest żadne ultimatum. Nie zmienia to jednak faktu porozumienie ws. TK staje się coraz bardziej pożądany z punktu widzenia PiS – stwierdziła w Polskim Radiu 24 Kamila Baranowska z tygodnika „Do Rzeczy”.


Filip Pazderski, foto: PR24/MS Filip Pazderski, foto: PR24/MS

– KE stara się pokazać, że będzie działać bardziej stanowczo i nie popełni tych samych błędów jak z Węgrami – dodał Filip Pazderski z Instytutu Spraw Publicznych.


Andrzej Jonas, foto: PR24 Andrzej Jonas, foto: PR24

Natomiast Andrzej Jonas z „The Warsaw Voice” zwrócił uwagę, że wstępując do Unii Europejskiej Polska zgodziła się na przestrzeganie określonych zasad. Jednak polski rząd tego nie robi.

– Polskie koła rządzące demonstrują, że nie interesuje ich opinia, jakie inne państwa mają na temat ich poczynań – powiedział gość Polskiego Radia 24.

W całej rozmowie także o ustawie antyterrorystycznej oraz o echach wypowiedzi Billa Clintona o Polsce i Węgrzech.

Polskie Radio 24/gm/pj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak