X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata Poranka: Publicyści o roli Władysława Frasyniuka

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 10:00
Podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej, 10 czerwca, Obywatele RP chcieli zablokować przejście jej uczestnikom. Wśród kontrmanifestantów był Władysław Frasyniuk. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o tym, dlaczego opozycjonista z czasów PRL-u znalazł się na Krakowskim Przedmieściu, mówili publicyści – Agaton Koziński i Wojciech Reszczyński.
Audio
  • 14.06.17 Debata Poranka: Publicyści o roli Władysława Frasyniuka

Obywatele RP, wśród których był Władysław Frasyniuk, chcący zablokować przemarsz uczestników miesięcznicy smoleńskiej, zostali siłą usunięci z trasy pochodu przez policję. Jak tłumaczyli sami kontrmanifestanci, ich zachowanie, czyli próba blokady, to protest przeciwko obecnym przepisom ustawy o zgromadzeniach publicznych.

– Frasyniuk złamał prawo i dobrze o tym wie. Idzie na zwarcie, to element taktyki jego i jego środowiska. Prawo jest jasne i klarowne, został uchwalone przez Sejm i Senat, podpisane przez prezydenta – wskazywał Wojciech Reszczyński, przytaczając przy tym różne hipotezy dotyczące motywacji Władysława Frasyniuka.

– Niektórzy twierdzą, że może się on spodziewać problemów skarbowych z tytułu swojej działalności transportowej i chce się „wpisać” wcześniej w rolę męczennika. Inni sugerują, że ma on stanąć na czele frontu sprzeciwu wobec rządu – mówił gość PR24.

Agaton Koziński z Polski The Times oceniał z kolei, że zachowanie Władysława Frasyniuka to swego rodzaju kontynuacja zachowania opozycji z grudnia ubiegłego roku, gdy została zablokowana mównica sejmowa. – To też pokazuje kondycję opozycji. Wtedy kryzys trwał miesiąc, a teraz kilka godzin – zauważył publicysta. – Frasyniuk jest przygotowywany do roli przywódcy szerokiego obozu. Skończył się bowiem już KOD – dodawał.

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/mp

____________________

Debata Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 14.06.17

Godzina emisji: 8.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kontrmanifestacje podczas 86. miesięcznicy smoleńskiej. "To wąska grupa, która sympatyzuje z opozycją"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 10:20
- W ciągu ostatnich miesięcy dochodzi do nasilenia kontrmanifestacji smoleńskich. Bierze się to z kilku czynników: przede wszystkim z tego, że PiS uchwaliło specjalne prawo o manifestacjach, które ograniczyło prawo do kontrmanifestacji. To wywołuje opór ze strony obywateli – powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Majmurek z Krytyki Politycznej. O protestach podczas 86. miesięcznicy i kolejnych nagraniach w aferze taśmowej mówił także Paweł Ozdoba z DoRzeczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kierwiński: PiS prowadzi cyniczną politykę

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 09:06
– Każda partia, która organizuje wiece polityczne, musi liczyć się z zakłóceniami – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marcin Kierwiński. Poseł Platformy Obywatelskiej w ten sposób odniósł się do sytuacji z 10 czerwca, kiedy to grupa osób usiadła na ziemi z zamiarem zablokowania przejścia uczestnikom obchodów 86. miesięcznicy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: Publicyści o napięciach związanych z miesięcznicami smoleńskimi

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 09:43
Podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej doszło do zakłócenia obchodów. 10 czerwca grupa osób usiadła na ziemi z zamiarem zablokowania przejścia uczestnikom przemarszu. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o sporze między partią rządzącą a opozycją, na tle miesięcznic smoleńskich, rozmawiali Tomasz Walczak z Super Expressu i Piotr Pałka z portalu Rebelya.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spodziewałbym się czegoś innego po osobie z tak pięknym życiorysem opozycyjnym"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 14:04
– Wszelkie próby blokowania miesięcznic smoleńskich to po prostu anarchia – komentował w Polskim Radiu 24 Dominik Zdort, szef portalu TVP Info. Podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej doszło do zakłócenia obchodów. Grupa osób usiadła na ziemi z zamiarem zablokowania przejścia uczestnikom przemarszu.
rozwiń zwiń