X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spotkanie premierów V4 i Beneluksu. "Konkluzjami są prawie wyłącznie rozbieżności"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 09:51
Przyszłość Unii Europejskiej, Brexit, polityka migracyjna i relacje z Rosją - to główne tematy, które poruszyli podczas rozmów w Warszawie szefowie rządów państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Beneluksu. Spotkanie premierów Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Luksemburga, Belgii i Holandii odbyło się z inicjatywy Beaty Szydło. Komentowali je w Debacie Dnia Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego) i Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy).
Audio
  • 19.06.2017 Debata Dnia: spotkanie premierów krajów V4 i Beneluksu.

Sebastian Gajewski wskazywał, że było to w pewnym sensie spotkanie między "grupą państw trudnych, a państwami, które chcą być liderami integracji europejskiej". – Konkluzjami są prawie wyłącznie rozbieżności, w tych najbardziej palących dziś kwestiach. To pokazuje, że przyszłością Unii jest Unia dwóch prędkości – wyjaśniał.

Wojciech Wybranowski wyraził zadowolenie, iż spotkanie się odbyło, a w szczególności, iż doszło do niego z inicjatywy polskiej premier. – To pokazuje, że Polska wcale nie przestała odgrywać istotnej roili wśród krajów V4. Po drugie, jeśli się nie rozmawia, to trudno przedstawiać swoje racje, szukać kompromisu, zrozumienia – wskazywał. Dodał, że UE musi szukać lekarstwa na to, co dzieje się w Europie i musi otworzyć się na głosy krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Jak przypomniał Sebastian Gajewski, w art. 2 Traktatu z Maastricht solidarność i tolerancja zostały wymienione, jako podstawowe wartości, na których budowana jest UE. W jego ocenie, solidarność powinna polegać na tym, by państwa członkowskie pomagały sobie w realizacji różnych zobowiązań. – Z drugiej strony, że każde państwo członkowskie jest solidarne nie tylko z innymi krajami Unii, ale też z drugim człowiekiem, który ucieka przed wojną, biedą – przekonywał.

Zdaniem Wojciecha Wybranowskiego, solidarność polega też na tym, by pomóc krajom, które zagalopowały się w swoich nieefektywnych, złych zobowiązaniach, w wycofaniu się z nich i poszukiwaniu nowych rozwiązań. – Uchodźcom trzeba pomóc zaostrzając kontrole na granicach, wspierając Turcję i pomagając krajom dotkniętym wojną w rozwiazywaniu swoich problemów na miejscu – zaznaczył.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.  

Polskie Radio 24/ip

________________________________________________

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 19.06.2017

Godzina emisji: 17:08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa: Państwa V4 i Beneluksu o Brexicie i przyszłości UE

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 15:18
Przyszłość Unii Europejskiej i Unia po Brexicie – to główne tematy rozmów premierów państw Grupy Wyszehradzkiej i Beneluksu w Warszawie. Spotkanie szefów rządów Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Luksemburga, Belgii i Holandii odbywa się z inicjatywy Beaty Szydło. W Polskim Radiu 24 komentarz dra Spasimira Domaradzkiego z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń