X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mundial w Rosji rozpoczęty. Czy należy oddzielać sport od polityki?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 19:06
– Władimir Putin mundialem będzie próbował przykryć wiele niedoskonałości dzisiejszej Rosji – powiedziała w Debacie Dnia Agnieszka Burzyńska z "Faktu". W Moskwie, z udziałem m.in. prezydenta Rosji, odbyła się ceremonia otwarcia mistrzostw świata w piłce nożnej. Gościem Polskiego Radia 24 był również Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego".
Audio
  • 14.06.18 Debata Dnia: Czy należy oddzielać sport od polityki?
Władimir Putin podczas otwarcia mistrzostw świata w Rosji
Władimir Putin podczas otwarcia mistrzostw świata w RosjiFoto: PAP/EPA/PETER POWELL

Jak oceniła na naszej antenie Agnieszka Burzyńska, rozpoczęty mundial w Rosji "na pewno będzie wielkim wydarzeniem". – Wszystko będzie "na bogato" – przewidywała. Publicystka zaznaczyła przy tym, że pod względem politycznym należy spodziewać się umiarkowanego sukcesu. – Rozmawiałam z Adamem Bielanem, pytałam go o to, czy pojedzie do Rosji. Odpowiedział, że nie, nawet gdyby polska reprezentacja daleko zaszła w turnieju. Wicemarszałek Senatu powiedział też: "my, jako politycy, nie możemy tam być, nie możemy dawać temu świadectwa. Niech są w Rosji nasi kibice i piłkarze. My jednak nie powinniśmy stać obok Władimira Putina i udawać, że wszystko jest w porządku" – relacjonowała Agnieszka Burzyńska.

– To zawsze jest problem, jeżeli duże wydarzenie sportowe odbywa się w kraju, w którym pod względem politycznym czy przestrzegania praw człowieka są kłopoty – mówił z kolei w Polskim Radiu 24 Bogumił Łoziński. – Rosja ma na sumieniu atak na Ukrainę, zatrucie Siergieja Skripala czy strącenie malezyjskiego samolotu (…). Powodów, dla których nie powinno się uznawać Rosji za "normalne" państwo, z którym utrzymuje się zwykłe relacje, jest wiele – dodawał publicysta "Gościa Niedzielnego". Zdaniem Łozińskiego, należy jednak oddzielać sport od polityki. – Mimo że Putin będzie chciał pokazać, że Rosja to piękny i przyjazny kraj – wskazał gość PR24, oceniając jednocześnie, że nieobecność zachodnich polityków podczas mundialu w Rosji jest odpowiednim działaniem.

Wyrok Sądu Najwyższego ws. drukarza, który odmówił druku plakatów LGBT

Goście Debaty Dnia Polskiego Radia odnieśli się również m.in. do sprawy drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. To oznacza, że w mocy pozostaje wyrok, w którym Adama J. uznano za winnego wykroczenia, choć odstąpiono od kary.

– Mam mieszane uczucia. Jako światopoglądowy liberał opowiadam się ze wolnością. Drukarz powinien mieć prawo prowadzenia swojego interesu tak, jak chce. Nie wyobrażam sobie, by ktoś kazał mi wybrukować ulotki, które by np. kogoś obrażały – komentowała w PR24 Burzyńska.

– Człowiek, który ma wykonać pewną usługę, ale nie podobają mu się treści, które ma wydrukować, powinien mieć prawo odmowy, powołując się właśnie na wolność – mówił na naszej antenie Łoziński. – Nie wiem, dlaczego Sąd Najwyższy poszedł inną droga – podkreślił. Publicysta "Gościa Niedzielnego" ocenił też, że decyzja SN stoi również w sprzeczności z wolnością gospodarczą. – Przedsiębiorca ma prawo odmówić wykonania usługi. I nie musi się z tego tłumaczyć – pointował.

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji.  

Gospodarzem programu był Adrian Stankowski.

Polskie Radio 24/PAP/zz

---------------------------

Data emisji: 14.06.18

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mundial 2018. "Wbrew stereotypom Rosja jest krajem bezpiecznym"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 09:35
Blisko milion kibiców z całego świata zgłosiło oficjalnie chęć przyjazdu do Rosji na piłkarskie Mistrzostwa Świata. Wśród nich jest około 15 tysięcy Polaków. O tym jak się przygotować na wyjazd do Rosji mówił w audycji 7 Dni Wschód Maciej Wyrwa z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile Rosja wyda na mundial?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 11:15
Ponad 19 miliardów dolarów USD - tyle, według ostrożnych szacunków, Rosja wyda na organizację mistrzostw świata w piłce nożnej. O związkach sportu z polityką i biznesem dyskutowali w studiu PR24: Andrzej Sadowski z Centrum im. Adam Smitha, Maciej Jastrzębski - korespondent Polskiego Radia w Moskwie oraz Leczek Biolik, muzyk i producent, wielbiciel piłki nożnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska powinna była zbojkotować mundial w Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 19:30
– Szkoda, że kolejna ważna impreza sportowa odbywa się w Rosji – powiedział w Debacie Dnia Antoni Trzmiel. Zdaniem dziennikarza Telewizji Polskiej, nie powinno się tak stać m.in. ze względu na działania Kremla wobec Ukrainy. – Polska powinna zbojkotować mistrzostwa świata w Rosji – dodawał w Polskim Radiu 24 Jacek Nizinkiewicz z Rzeczpospolitej.
rozwiń zwiń