X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stenogramy rozmów Jarosława Kaczyńskiego. "Bomba bez prochu"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 20:09
- Bomba bez detonacji, prochu, czy jakiejkolwiek zawartości - tak na antenie Polskiego Radia 24 Miłosz Manasterski opisywał publikację Gazety Wyborczej, w której przedstawiono stenogram nagrania rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem. Gościem Debaty Dnia był również Patryk Słowik z Dziennika Gazety Prawnej.
Audio
  • 29.01.19 Stenogramy rozmów Jarosława Kaczyńskiego. "Bomba bez prochu"
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PR

Opublikowany we wtorek stenogram, dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Według publikacji "GW" projekt budowy został wstrzymany ze względu na sprzeciw władz Warszawy i kampanię działacza ruchów miejskich Jana Śpiewaka.  Dziennik podaje też, że bank Pekao SA zgodził się udzielić kredytu w wysokości 300 mln euro na budowę wieżowców przy Srebrnej.

Jarosław Kaczyński sugeruje na taśmie, że nie byłoby kłopotu z uzyskaniem kredytu w Pekao SA. Gdyby się okazało, że to względy polityczne decydują o przyznaniu kredytu w banku zależnym od państwa, to byłoby to niepokojące. Prezes PiS niejako przyznał, że mamy do czynienia z dzikim zachodem na rynku deweloperskim - powiedział Patryk Słowik

- Nie wiemy czym jest ten materiał - trochę w nim prawdy, podsłuchu i błoto własnej inwencji. Powstała taka mieszanka. To dla mnie nie jest uprawianie dziennikarstwa. Wredność tego artykułu i komentarzy, które tworzy redakcja "GW" polegają na tym, że są to insynuacje z których nie wynika nic konkretnego. Chodzi jedyni o zapamiętanie insynuacji - mówił Miłosz Manasterski. 

Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do publikacji "GW" powiedział, że "najważniejszym aspektem" tej sprawy, "który rzeczywiście nadaje się do prokuratury" - są słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że poseł PO "Marcin Kierwiński i Hanna Gronkiewicz-Waltz odgrażali się, że ta inwestycja nigdy nie powstanie"

- Moim zdaniem sprawą numer jeden jest fakt, że jest jakiekolwiek nagranie z Jarosławem Kaczyńskim. To pytanie o zabezpieczenie najważniejszych osób w państwie, do których niewątpliwie należy prezes PiS. Już słyszymy, że jest znacznie więcej godzin tych nagrań. Obawiam się, czy to nie wpisze się w trend ich publikowania przez poszczególne opcje polityczne, gdy jest to wygodne - skomentował Patryk Słowik.

- Nie można mówić, że chodzi tylko o tekst. Wokół jest niesamowity szum, już na kilka dni przed pojawiały się komentarze, które stanowią właściwe tło, omówienia w kolejnych mediach. Nikt już tego nie rozdziela. W nagraniach nie ma działania nawet napograniczu prawa, ani żadnych wulgaryzmów. To jest bardzo korzystne nagranie dla PiS - powiedział Miłosz Manastertski. 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Stankowski.

PR24/PAP

______________________

Data emisji: 29.01.19 

Godzina emisji: 18:05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak