X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Debata dnia". Komentarze po szantażu we wniosku o ułaskawienie Marka Falenty

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 19:20
- Marek Falenta pali mosty i to wynika z paniki i jego działania nie są racjonalne - powiedział Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie". - To dziennikarska bomba, ale czy polityczna, to się jeszcze okaże - stwierdziła z kolei Edyta Hołdyńska z tygodnia "Sieci".
Audio
  • 10.06.19 Debata Dnia. Dyskusje wokół Marka Falenty
Marek Falenta
Marek FalentaFoto: Maciej Luczniewski/REPORTER/East News

- Jeśli nie będę ułaskawiony, ujawnię, kto za mną stał - napisał Marek Falenta biznesmen, skazany w aferze podsłuchowej, we wniosku o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy, do którego dotarła "Rzeczpospolita" - informuje dziennik w poniedziałkowym wydaniu. 

"Sam wniosek Marka Falenty przekazano prokuratorowi generalnemu w celu nadania mu stosownego biegu" - zaznaczyła w oświadczeniu Kancelaria Prezydenta.

Krzysztof Karnkowski przyznał, że "w sprawie Marka Falenty mówiło się na początku o tropie rosyjskim i w to byłbym skłonny bardziej uwierzyć". - Falenta pali mosty i to wynika z paniki. Jego działania nie są racjonalne. Słuchając taśm mogliśmy się przekonać, że politycy związani z rządem Donalda Tuska mieli trafną analizę sytuacji, czyli pogrążali Polskę w chaosie. Skoro wszystko zaczęło się w momencie, gdy PO była silna i nic nie wskazywało na to, że ta sytuacja się zmieni, to Marek Falenta większy interes zrobiłby, gdyby w tamtym momencie ujawnił, że PiS ma coś na sumieniu - powiedział dziennikarz "Gazety Polskiej Codziennie".

Edyta Hołdyńska stwierdziła, że "Marek Falenta będzie próbować jakichkolwiek metod, żeby się oczyścić". - Politycy PiS muszą tę sprawę wyjaśnić. To dziennikarska bomba, ale czy polityczna, to się jeszcze okaże. PO od lat mówi, że to PiS zlecał nagrania, ale nie ma na to żadnych dowodów. Prawo łaski dla Marka Falenty przeczyłoby poprzednim działaniom rządu PiS i organów ścigania. Przecież nie po to ścigano Falentę, żeby go ułaskawić - przyznała dziennikarka Tygodnika "Sieci".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której mowa była również o sondażu IBRIS, Parady Równości w Warszawie oraz wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA.

Audycję prowadził Joanna Miziołek.

Polskie Radio 24/dn/PAP

------------------------------------

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Groźby Marka Falenty. Szantaż we wniosku o ułaskawienie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 07:17
- Jeśli nie będę ułaskawiony, ujawnię, kto za mną stał - pisze biznesmen, skazany w aferze podsłuchowej, we wniosku o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy, do którego dotarła "Rzeczpospolita" - informuje dziennik w poniedziałkowym wydaniu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: gdyby było prawdą to, co mówi pan Falenta, on by to ujawnił i nigdy więzienie by mu nie groziło

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 13:04
- Nie widziałem żadnych podstaw, żeby uwzględnić wnioski o ułaskawienie Marka Falenty - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Gdyby to, co mówi pan Falenta, było prawdą, z pewnością podzieliłby się tym przed sądem, bo mógłby liczyć wówczas na nadzwyczajne złagodzenie kary - zauważył minister.
rozwiń zwiń