X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

„Przemoc wobec kobiet nadal jest problemem”

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 10:05
Komisja Europejska przygotowała raport, w którym analizowana jest kwestia przemocy wobec kobiet w UE. – Tego typu przemoc to nie są tylko badania. To jest życie – komentował w Panoramie Europejskiej Bartosz Zadura z Przedstawicielstwa KE w Polsce. Gościem Polskiego Radia 24 była również Agata Chełstowska, analityk Instytutu Spraw Publicznych. 
Audio
  • 25.11.16 Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. „To nadal jest problemem”
Przemoc wobec kobiet ma wiele definicji i może objawiać się na wiele sposobów.
Przemoc wobec kobiet ma wiele definicji i może objawiać się na wiele sposobów.Foto: flickr/European Parliament

Jak podkreślał na naszej antenie Bartosz Zadura z Przedstawicielstwa KE w Polsce, dane są alarmujące. – Prawie 25 procent kobiet w UE, po ukończeniu 15. roku życia, doświadczyło przemocy fizycznej lub seksualnej ze strony swojego partnera – wskazywał gość Panoramy Europejskiej. Zaznaczył przy tym, że w warstwie deklaratywnej niemal wszyscy mieszkańcy UE mówią stanowcze „nie” przemocy wobec kobiet (96 procent).

Z kolei Agata Chełstowska zauważyła w Polskim Radiu 24, że przemoc wobec kobiet ma wiele definicji i może objawiać się na wiele sposobów. – To nie tylko znęcanie fizyczne, psychiczne czy seksualne, ale także coraz częściej ekonomiczne – mówiła ekspertka.

Więcej w całej rozmowie.

W II części Panoramy Europejskiej o relacjach unijno-tureckich. W ostatnich dniach Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą do zamrożenia negocjacji w sprawie przystąpienia Turcji do Unii Europejskiej. Zdaniem europosłów, w ten sposób UE powinna zareagować na represje przeprowadzane przez Ankarę po lipcowej próbie puczu. O sprawie mówiła dr Magdalena El Ghamari z Uniwersytetu w Białymstoku i Fundacji El Karama.

Gospodarzami programu byli Joachim Ciecierski i Katarzyna Kornet.

Panorama Europejska w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Polskie Radio 24/mp

_________________

Data emisji: 25.11.16

Godzina emisji: 23.12


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzień bez Przemocy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 17:02
– Z przemocą mamy do czynienia na co dzień. W bardzo wielu wymiarach – podkreślał Luis Alarcon Arias. Prezes Stowarzyszenia „Niebieska Linia” mówił w Polskim Radiu 24 o tym, w jakim stopniu przemoc w rodzinie dotyka polskie społeczeństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stop przemocy wobec kobiet

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 18:20
Przemoc w rodzinie jest w Polsce problemem. – Z roku na rok odnotowuje się coraz więcej przestępstw z tym związanych – mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Chęć z Fundacji Pozytywnych Zmian. 25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turcja na drodze do zniesienia wiz – blisko czy daleko?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 21:18
Prezydent Recep Tayyip Erdogan dość ostro przypomina Unii Europejskiej, że Turcja oczekuje zniesienia wiz dla tureckich obywateli. Co stoi na przeszkodzie, by Turcy nie musieli posiadać wiz wjazdowych do UE? O tym w Świecie w Powiększaniu mówił Karol Wasilewski (Centrum Inicjatyw Międzynarodowych).
rozwiń zwiń