more_horiz

Skomplikowane losy Violetty Villas na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 13:27
Trwają prace nad filmem fabularnym dotyczącym życia Violetty Villas. Obraz będzie opowiadał o początkach kariery piosenkarki i o cenie jaką zapłaciła za sukces. O skomplikowanej historii życia i kulisach współpracy nad filmem rozmawiały w audycji Trendy kultury reżyserka Katarzyna Bielawska i Małgorzata Gospodarek, scenarzystka filmu i synowa Villas.
Audio
Violetta Villas (1967)
Violetta Villas (1967) Foto: wikipedia.com

Violetta Villas była nazywana „królową Las Vegas”, „kolorowy ptakiem z PRL” i „głosem ery atomowej”. - Dla mnie Villas jest zjawiskiem, dzięki niej mogę przyjrzeć się innym ludziom i zobaczyć jak działa świat. To postać, która potrafi ściągać maski, obnażać ludzi i wydobywać z nich to, co najważniejsze. Jej historia jest opowieścią o wolności i cenie, którą trzeba zapłacić za sukces – mówiła w Polskim Radiu 24 reżyserka Katarzyna Bielawska.

Obecnie trwają prace nad scenariuszem do filmu. – Mamy już konstrukcję filmu, scenariuszowi brakuje już tylko dopracowania szczegółów. Wiedziałam, że chcę położyć nacisk na początku kariery Violetty. Kończę w momencie, z którego nie ma już powrotu. Nie chciałam się skupiać na upadku – powiedziała Karolina Bielawska.

Reżyserka, znana dotąd z tworzenia filmów dokumentalnych, opowiadała jak doszło do współpracy z rodziną Violetty Villas przy okazji powstania filmu. – Violetta Villas zawsze mnie fascynowała. Poznałam przez przypadek Krzysztofa Gospodarka, syna Villas. Podczas rozmów z nim i synową Villas Małgorzatą o losach piosenkarki, stwierdziłam, że jest to ważna historia i chcę poświęcić kawałek swojego życia na opowiedzenie o niej – mówiła Bielawska.

Małgorzata Gospodarek mówiła o kulisach nawiązania współpracy z reżyserką. – Początkowo byłam dość sceptyczna, ponieważ mój mąż jest introwertykiem i trzeba włożyć wiele zapału, żeby nawiązać z nim dobry kontakt. Z czasem, kiedy poznawałam Karolinę bliżej, zmieniłam to zdanie. Karolina potrafi stworzyć atmosferę subtelnej bliskości, dzięki czemu mój mąż przełamał się i zdecydował podjąć to wyzwanie – powiedziała Małgorzata Gospodarek.

Synowa Villas mówi, że historia piosenkarki nie została wcale wyjaśniona przez media. – Jest to trudne, ponieważ historia życia Violetty i Krzysztofa była bardzo skomplikowana. Wbrew pozorom gwieździe często trudno jest się odnaleźć. W filmie sięgamy do obszarów, które są niewidoczne, na uboczu. Mówimy o sferze psychologicznej i opowiadamy historię rodziny – powiedziała Gospodarek.

Więcej w całej rozmowie. 

Gospodarzem programu była Joanna Sławińska.

Polskie Radio 24/kk

Trendy Kultury w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 07.12.2016

Godzina emisji: 23.14

Zobacz także

Zobacz także