more_horiz

„Kultura spotyka biznes” – warsztaty, na których biznesmeni spotykają artystów

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 13:27
Kultura i biznes tylko z pozoru mają ze sobą niewiele wspólnego. Organizatorki projektu „Kultura spotyka biznes” przekonują, że te dziedziny mogą tworzyć świetna mieszankę i nawzajem się inspirować. O inicjatywie mówiły w audycji Kultura nie Całkiem Osobista autorki projektu Natalia Brylowska i Marta Bednarska z Obserwatorium Kultury przy Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.
Audio
  • 27.08.2017 Natalia Brylowska i Marta Bednarska o projekcie „Kultura spotyka biznes”.
Co może mieć wspólnego kultura z biznesem?
Co może mieć wspólnego kultura z biznesem?Foto: pixabay.com/rawpixel

Jak podkreślała Natalia Brylowska, projekt ma za zadanie przełamanie stereotypu, że kultura nie może iść z biznesem w parze. – Współczesne biura mają obecnie strefę relaksu i są pięknie zaprojektowane. Nie byłoby tego, gdyby nie artyści, którzy wprowadzają twórczy ferment do środowiska, w którym pracują biznesmeni. Na warsztatach z rzeźby chcemy pokazać, że procesy prowadzenia projektów w biznesie i sztuce są zbliżone – są konkretne zasady, a każdy ruch wymaga przemyślenia – powiedziała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Zdaniem Marty Bednarskiej projekt „Kultura spotyka biznes” to eksperyment, który zakłada poznanie się obu środowisk i uczenie się od siebie nawzajem.  – Chcemy, by przedsiębiorcy poznali jak kultura powstaje i docenili pracę artystyczną, a z drugiej strony, by artyści nie bali się języka biznesowego. Warsztaty i wprowadzanie projektów artystycznych do biznesowych jest silnie obecne w Skandynawii i staraliśmy się przenieść te doświadczenia na polski grunt – mówiła organizatorka.

Z archiwum Polskiego Radia pojawiły się fragmenty słuchowisk według dzieł zmarłego niedawno pisarza i dramaturga Janusza Głowackiego, m.in. „Antygona w Nowym Jorku”. W cyklu o historii mody krytyk sztuki dr Monika Małkowska opowiadała o piżamach, koszulach, szlafmycach i peniuarach, czyli o dziejach bielizny nocnej.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji była Magda Mikołajczuk.

Kultura nie całkiem osobista w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

Polskie Radio 24/kk

_____________________

Data emisji: 27.08.17

Godzina emisji: 22.15


Zobacz także

Zobacz także