more_horiz

Jakub Kulesza (Kukiz ’15): kwota wolna od podatku powinna być podniesiona dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 08:24
– Polacy powinni płacić niższe podatki, bo płacą ich zbyt dużo. Mamy zbyt wysokie wydatki publiczne, zbyt wiele pieniędzy marnuje się w urzędach na projekty, które nie przynoszą korzyści dla społeczeństwa.  Opodatkowanie pracy jest tak duże, że większość młodych Polaków już wyjechała – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jakub Kulesza z Kukiz ’15.
Audio
  • 25.11.16 Jakub Kulesza (Kukiz’15): „Polacy powinni płacić niższe podatki”.
Jakub Kulesza, foto: PR24PJ
Jakub Kulesza, foto: PR24/PJ

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował, że kwota wolna od podatku wyniesie 6,6 tys. zł. Najlepiej zarabiający mogliby z kolei w ogóle jej nie mieć.

Jakub Kulesza wskazywał, że „karana jest praca, bo podatku dochodowego nie płacą bogaci, tylko Ci, którzy chcą być bogaci”. Dodał, że opodatkowanie pracy ogranicza budowanie się klasy średniej.

Jego zdaniem, zwiększenie kwoty wolnej od podatku będzie dotyczyło tak niewielu osób, że jest to „próba medialnego oszukania obietnicy wyborczej”. – Kwota wolna od podatku powinna być podniesiona dla wszystkich obywateli – mówił. Wyraził również obawę, że „z projektu, który miał za zadanie obniżenie opodatkowania pracy, wyjdzie projekt który je zwiększy”.

Poseł podkreślał także, że „rząd szuka pieniędzy w naszych kieszeniach, tylko jeszcze nie wie, w jaki sposób zostaną ściągnięte”. – To jest szansa dla ugrupowań opozycyjnych, takich jak Kukiz’15, by głośno protestować przeciwko pewnym rozwiązaniom.

W rozmowie także o ustawie dezubekizacyjnej.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/ip

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie rozmowy

__________________

Data emisji: 25.11.2016

Godzina emisji: 7:35

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem