X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mariusz Błaszczak: stała obecność wojsk USA to gwarancja bezpieczeństwa dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:47
– Agresor, który zaatakował Gruzję i Ukrainę, nie napadnie na państwo, w którym będą przebywać na stałe amerykańscy żołnierze. Będzie miał świadomość przegranej w takim konflikcie – powiedział w Polskim Radiu 24 minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Audio
  • 21.09.18 Mariusz Błaszczak: „Poparcie dla planów zwiększonej obecności wojsk amerykańskich w Polsce przez obie izby Kongresu jest znacznie bliższe (...)”.

W ostatnich dniach minister Mariusz Błaszczak złożył wizytę w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczestniczył w sesji plenarnej m.in. z ważnymi politykami amerykańskimi, w tym z sekretarzem stanu Mikiem Pompeo a także przedstawicielami Pentagonu. Tematem spotkania była zwiększona obecność wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce.

– Mogę powiedzieć, że poparcie dla planów zwiększonej obecności wojsk amerykańskich w Polsce przez obie izby Kongresu jest znacznie bliższe. Była to moja trzecia wizyta w Waszyngtonie. Podczas każdej z nich prowadziłem rozmowy w Kongresie, Pentagonie, a także w Białym Domu. Na podstawie uzgodnienia z sekretarzem obrony został powołany zespół roboczy złożony z przedstawicieli Pentagonu i Ministerstwa Obrony Narodowej. Jego zdaniem jest omówienie w szczegółach projektu zwiększonej obecności żołnierzy USA – podkreślił w Polskim Radiu 24 Mariusz Błaszczak.

Kwestia stałych baz wojskowych armii amerykańskiej w naszym kraju została poruszona również w czasie wizyty w Białym Domu prezydenta Andrzeja Dudy. Rozmawiał on na ten temat z Donaldem Trumpem. Przywódca Stanów Zjednoczonych, na konferencji prasowej, powiedział, że Polska zapłaci za taką opcję dość poważne kwoty. – Chodzi tu przede wszystkim o budowę infrastruktury dla żołnierzy, którzy mieliby przybyć do Polski. My ją tylko Amerykanom użyczymy. Przez cały czas będzie przecież służyła obronności naszej ojczyzny - dodał minister Błaszczak. 

Audycję „24 pytania – Rozmowa Poranka” prowadził Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 07:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sojusz Północnoatlantycki a bezpieczeństwo Europy

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 21:41
– Siła polityczna i potęga militarna Stanów Zjednoczonych relatywnie słabną, dlatego USA potrzebują silniejszych sojuszników w Europie – powiedziała Justyna Gotkowska z Ośrodka Studiów Wschodnich.  W magazynie „Światowa Szachownica” rozmowa o tym, jak zmienia się system bezpieczeństwa europejskiego i co jest w stanie go zagwarantować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Soloch: Polska jest gotowa na stałe bazy NATO, decyzji można oczekiwać wiosną

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:03
– Moim zdaniem Polska jest przygotowana na to, żeby na terenie naszego kraju stacjonowały na stałe wojska amerykańskie – powiedział na antenie Trójki Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
rozwiń zwiń