more_horiz

Michał Wójcik: narracja o Polexicie była wielką manipulacją

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 09:16
- Platforma Obywatelska zachowuje się jak ugrupowanie, które chce nas wyprowadzić z Unii Europejskiej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości odniósł się również do poniedziałkowego stanowiska Komisji Europejskiej w sprawie Jugendamtów, która stwierdziła, że nie ma uprawnień do zajmowania się kwestiami prawa rodzinnego.
Audio
  • 04.12.18. 24 Pytania - Rozmowa Poranka. Michał Wójcik: narracja o Polexicie była wielką manipulacją

- To nie Prawo i Sprawiedliwości proponowało referendum dotyczące wyjścia z UE, tylko Grzegorz Schetyna. Platforma Obywatelska nie podziela standardów charakterystycznych dla wspólnoty, jak wolność wypowiedzi, czy wolność zachowań. Hejt wobec marszałka Wojciecha Kałuży to bardzo dobitnie pokazuje - powiedział Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości stwierdził, że narracja opozycji z kampanii samorządowej mówiąca o planach wyjścia z UE była "jedną z największych manipulacji". - Nigdy nie byliśmy, nie jesteśmy i nie będziemy za wyjściem Polski ze wspólnoty - dodał.

Gość programu zauważył, że gdziekolwiek w mediach nie występowali politycy partii rządzącej, to byli pytani o Polexit. - Tymczasem za opuszczenie wspólnoty przez Wielką Brytanię odpowiedzialny jest Donald Tusk, polityk wywodzący się z PO - punktował wiceminister sprawiedliwości.

Jugendamty dalej mogą działać 

- Julia Pitera złożyła do rezolucji Komisji Europejskiej dotyczącej interwencji w sprawie Jugendamtów 16 na 25 poprawek. Zmierzała do tego, żeby wykreślić fragment dokumentu mówiący o kontaktach w języku ojczystym rodziców z dzieckiem. Tego typu "poprawek" było jednak więcej. To jest kuriozum - stwierdził Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że "trzeba się zastanowić kogo tak naprawdę reprezentuje Julia Pitera". - Jej poprawki zmierzały do osłabienia wydźwięku rezolucji - ocenił gość programu.

W poniedziałek Komisja Europejska oświadczyła, że nie ma kompetencji, by zajmować się kwestiami prawa rodzinnego w krajach Unii Europejskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Gospodarzem programu była Dorota Kania

Polskie Radio 24/jp

---------------------------

Data emisji: 04.12.18 

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Wójcik: polityka jest moją pasją. Podporządkowałem jej całe życie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 16:26
- Zbigniew Ziobro zadzwonił do mnie trzy lata temu i powiedział: "Michał przyjeżdżaj do Warszawy będziesz ministrem" - wspominał na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE o rezolucji w sprawie Jugendamtów: prawo rodzinne to kompetencje państw UE

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 16:49
Komisja Europejska oświadczyła, że nie ma kompetencji, by zajmować się kwestiami prawa rodzinnego w krajach Unii Europejskiej. To odpowiedź na pytanie o przyjętą w ubiegłym tygodniu przez Parlament Europejski rezolucję, w której europosłowie wzywają KE do zajęcia się kontrowersyjnymi działaniami Jugendamtów. 
rozwiń zwiń