more_horiz

Były szef MON: na Ukrainie ma miejsce kolejny etap agresji rosyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 08:24
- To, co się dzieje na Ukrainie to kolejny etap agresji rosyjskiej. Jest związany z imperialnymi dążeniami Moskwy. Rosja dawno przystąpiła do wyścigu zbrojeń - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były szef MON, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 5.12.18 Antoni Macierewicz: Rosja przystąpiła do wyścigu zbrojeń

Antoni Macierewicz podkreślił, że Niemcy i Francja nie zareagowały odpowiednio na wydarzenia w Cieśninie Kerczeńskiej. - Polska i USA, jako jedyne poważnie potraktowały sytuację pomiędzy Rosją i Ukrainę. Dopiero potem NATO uzgodniło wspólne stanowisko. Bez jasnej blokady agresji Rosji nie uzyskamy pozytywnego skutku. Ustępstwa są zachętą do agresji - wskazał były szef MON.

Poseł PiS mówił również o polskiej polityce względem Ukrainy. - Ludobójstwo UPA na Wołyniu powinno być jasno artykułowane. Ukraina nie zbuduje niepodległego państwa na akceptacji tej zbrodni. Przeciwdziałanie temu to jeden z priorytetów polskiej dyplomacji - podkreślił Antoni Macierewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Gospodarzem programu był Michał Rachoń

Polskie Radio 24/ras

___________________

Data emisji: 05.12.18 

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europoseł PiS: Rosja ucieka od wewnętrznych problemów

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 09:47
- Polska, o czym mało się mówi, jest jedynym krajem Unii Europejskiej, jedynym krajem NATO i jedynym krajem w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, który graniczy jednocześnie z Ukrainą i Rosją. Mamy tutaj pewne prawo do narzucania narracji w tej sprawie - mówił Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, odnosząc się do incydentu, do którego doszło w niedzielę na Morzu Azowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Apel: mamy na narodowym koncie sporo afer

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 08:02
- Dobrze, że sprawą Komisji Nadzoru Finansowego zajęła się prokuratura, dobrze, że były szef tej instytucji został zatrzymany - powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Piotr Apel z Kukiz'15. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Wójcik: narracja o Polexicie była wielką manipulacją

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 09:16
- Platforma Obywatelska zachowuje się jak ugrupowanie, które chce nas wyprowadzić z Unii Europejskiej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości odniósł się również do poniedziałkowego stanowiska Komisji Europejskiej w sprawie Jugendamtów, która stwierdziła, że nie ma uprawnień do zajmowania się kwestiami prawa rodzinnego.
rozwiń zwiń