more_horiz

Rzecznik prezydenta: A. Duda oczekuje, że większość parlamentarna zajmie się ustawą frankową

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 09:31
- Prezydent Andrzej Duda oczekuje, że większość parlamentarna zajmie się tzw. ustawą frankową - mówił w Polskim Radiu 24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta. 
Audio

Obecnie w Sejmie są cztery projekty ustaw dotyczące frankowiczów. Zajmuje się nimi sejmowa podkomisja ds. ustaw frankowych. Podkomisja ma pracować przede wszystkim nad ostatnim projektem prezydenckim, ponieważ to jedyny projekt, wobec którego pozytywną opinię wyraził rząd.

- Projekt prezydencki ustawy frankowej jest już w Sejmie od dłuższego czasu i jest powołana specjalna podkomisja, tyle że niewiele się w tym zakresie dzieje i tutaj pan prezydent wielokrotnie odwoływał się do tego, że większość parlamentarna powinna się tym tematem zająć zdecydowanie intensywnej - mówił Błażej Spychalski.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że sprawa poprawy sytuacji osób, które wzięły kredyty we frankach szwajcarskich jest niezwykle ważna: - Jest to duże zobowiazanie, nie tylko pana prezydenta, ale także dla całego obozu dobrej zmiany. Być może większość parlamentarna nie pracuje tak, jakby pan prezydent sobie tego życzył. 

Więcej w całej audycji.

PR24/PAP

_________________

Data emisji: 03.01.19

Godzina emisji: 7:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak