X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Robert Biedroń: nie staramy się o "stołki". Chcemy załatwiać konkretne rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:10
– Wielu straszyło, że Wiosna to rozbijanie opozycji i szkodzenie demokracji. Nasze nadejście uzupełnia ofertę. To rzeczywisty i odważny program – mówił w Polskim Radiu 24 Robert Biedroń, lider Wiosny.
Audio
  • 13.03.19 Robert Biedroń: jestem silnym zawodnikiem (…) trzeba iść do przodu i robić swoje.

Plany powstania, a także konwencja, na której Robert Biedroń ogłosił start nowego projektu politycznego, wzbudziły mnóstwo emocji i komentarzy, również nieprzychylnych. Te pojawiły się m.in. wśród przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Nowoczesnej. Jako powód wskazuje się brak przystąpienia Wiosny do Koalicji Europejskiej oraz program skierowany do podobnej grupy wyborców.

Maciej Gdula 1200.JPG
Prof. Maciej Gdula: Wiosna zapowiada się na ważny projekt, który może zmienić Polskę

– Polityka jest brutalna. Odnosi się to również do sfery funkcjonowania nowych bytów politycznych. Naturalne jest to, że ugrupowania, które istnieją od wielu lat, będą próbowały nas atakować, bo nie chcą konkurencji. My siebie nie postrzegamy w ten sposób. Jesteśmy czymś zupełnie innym, projektem świeżym i uciekającym od konfliktu, który dławi Polskę. Jednak domyślam się, że pojawienie się Wiosny godzi w wiele interesów politycznych i medialnych. Za to właśnie z każdej strony nam się dostaje – wyjaśnił Robert Biedroń.

– Nie będę się żalił. Jestem silnym zawodnikiem i swoje przeszedłem – powiedział Robert Biedroń w odniesieniu do pytania o trudności w początkowej fazie działalności jego partii. Dodał, że zdaje sobie sprawę, iż każda nowa inicjatywa, wychodząca przeciwko interesom "starych" partii politycznych, to pójście pod prąd. – Nie ma w tym miejsca na mazanie się i żale. Trzeba iść do przodu i robić swoje. Odważnym programem uzupełniamy ofertę postępowej strony - wskazał rozmówca Polskiego Radia 24.

Robert Biedroń zaznaczył, że Wiosna jest niezależną partią polityczną, która nie chce utracić swojej tożsamości. Z tego względu nie ma możliwości, by weszła w skład Koalicji Europejskiej.

– W tym sojuszu brakuje jednego programu, a także wspólnej wizji Polski i Europy. Koalicja będzie miała problem, by przedstawić spójne założenia. My posiadamy za to jasne stanowisko w wielu kwestiach. Nie chcemy "stołków" dla "stołków". Będziemy załatwiać konkretne rzeczy i zmieniać rzeczywistość, by Polkom i Polakom żyło się lepiej – stwierdził.

f839a0cb-bb4d-4202-ae0f-6cb6d56e6fe4.jpg
Ekspert: ugrupowanie Roberta Biedronia wywołało duże zainteresowanie społeczne

Karta LGBT+ kłopotem dla Koalicji Europejskiej?

18 lutego Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy wywodzący się z Platformy Obywatelskiej, podpisał deklarację LGBT+. Dokument zakłada m.in. wprowadzenie do szkół edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej. Spotkało się to z krytyką ze strony środowisk prawicowych i kościelnych.

– PO i Koalicja Europejska mają z tym problem. W poprzednich latach niewiele zrobili, by sytuacja osób LGBT została uregulowana. Otworzyli również pole dla Jarosława Kaczyńskiego, by straszyć społeczeństwo tym tematem. Uważam, że prezes PiS przelicytował. W 2019 roku nikt nie uwierzy, że Robert Biedroń jest zły i stanowi zagrożenie moralne. Jestem takim samym obywatelem jak inni. Rozwiążmy konkretne sprawy, walczmy z dyskryminacją w każdej sferze. Wiosna jest wrażliwa na wszelkie wykluczenia. Nie można być bardziej wrażliwym na kwestie społeczne, a na inne mniej – zauważył gość Polskiego Radia 24.

Z Robertem Biedroniem rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 7.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wiosna" Roberta Biedronia i jej szanse na polskiej scenie politycznej

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 11:28
W ramach promocji nowej partii "Wiosna" Robert Biedroń rozpoczął objazd po Polsce. W planach ma odwiedzenie 13 największych miast. – Zapowiedź rozbicia duopolu PO i PiS działa na jego korzyść. Poza tym to pierwszy od kilkunastu lat polityk na krajowej scenie, który nie przegrał. To jego atut – ocenił prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk. Gościem PR24 był też Tomasz Łysakowski, ekspert ds. wizerunku politycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jacek Zaleśny: polską scenę polityczną mogą czekać istotne przetasowania

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 11:11
– Program partii "Wiosna" to mieszanka motywów znanych z przeszłości, ale w bardzo dopracowanym marketingowo opakowaniu, zgodnie z najlepszymi schematami tworzenie przedsięwzięć politycznych czy biznesowych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny poltolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń