X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marcin Horała o wyborczym sukcesie PiS: ważna okazała się gospodarka, bo Polacy odczuwają wzrost w swoich kieszeniach

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 08:40
- Dla PSL wejście do Koalicji Europejskiej to było wręcz samobójstwo. Te głosy przepłynęły do PiS - stwierdził Marcin Horała. - W PiS mamy długą ławkę. Na sukces wyborczy w wielu wypadkach pracowała cała lista - dodał w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 27.05.2019. 24 PYTANIA – rozmowa poranka. Gość PR24: Marcin Horała, (PiS)
Poseł Marcin Horała (PiS), przewodniczący komisji śledczej ds. VAT
Poseł Marcin Horała (PiS), przewodniczący komisji śledczej ds. VATFoto: PR24

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 45,57 proc. głosujących. Partia rządząca o ponad 7 punktów procentowych wyprzedziła Koalicję Europejską, która uzyskała wynik 38,29 proc. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki po podliczeniu ponad 99 proc. głosów z obwodowych komisji wyborczych. Trzecim ugrupowaniem, które wprowadzi swoich przedstawicieli do PE, jest Wiosna Roberta Biedronia z poparciem 6,04 proc. wyborców. Poniżej progu wyborczego znalazła się Konfederacja z poparciem 4,55 proc., piąte miejsce zajął Kukiz'15 - z wynikiem 3,70 proc., a szóste Lewica Razem - 1,24 proc.

Zdaniem Marcina Horały (Prawo i Sprawiedliwość) o sukcesie wyborczym partii rządzącej zadecydowało m.in. to, że PiS jako jedyna partia prowadziła kampanię wyborczą oraz że partia rządząca osiąga sukcesy gospodarcze, które odczuwają w swoich kieszeniach miliony Polaków.

- Bardzo ważna okazała się gospodarka. Polacy dostrzegają wzrost gospodarczy, czują, że jest to odczuwalne w ich kieszeniach - powiedział poseł. Zauważył także, że PiS to partia, która stoi na straży wartości ważnych dla milionów Polaków w chwili, gdy Koalicja Europejska przesunęła się na pozycje wręcz lewackie.

- Zwykły Polak chce, żeby był spokój, poszanowanie dla chrześcijańskich wartości. PiS to partia spokoju. Ważne jest poszanowanie naszej narodowej tożsamości, a Koalicja Europejska obsadziła się w roli rewolucjonistów, którzy postanowili wszczynać wojnę ideologiczną - stwierdził Marcin Horała.

Gość PR24 mówił także o tym, że Konfederacja próbuje zagospodarować najbardziej prawicową cześć wyborców polskiej sceny politycznej. Prowadzący rozmowę Grzegorz Jankowski zauważył, że odbywa się to kosztem PiS. - PiS nie może być partią skrajną. Wierzę w mądrość wyborców. Żeby prawica mogła rządzić, musi być centroprawicą - stwierdził Marcin Horała, który odniósł się także do powyborczej sytuacji w Koalicji Europejskiej. Według Marcina Horały "poza PSL największym przegranym tych wyborów jest Platforma Obywatelska".

- Dla PSL wejście do Koalicji Europejskiej to było wręcz samobójstwo. Te głosy przepłynęły do PiS - stwierdził Marcin Horała. - Jeżeli ktoś w ramach Koalicji Europejskiej zapracował na sukces, to chyba najbardziej PZPR, patrząc na przynależność partyjną tych osób, które zdobyły mandaty - dodał Horała, dla którego wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego "to dobry prognostyk przed jesienią, ale nie może to nas usypiać".

- PiS ma długą ławkę. Na sukces wyborczy w wielu wypadkach pracowała cała lista - zauważył Marcin Horała, który podkreślał ponadto, że cały czas partia rządząca musi pilnować swoich szeregów, eliminować z nich ludzi nieuczciwych, którzy mogą być potencjalnym zagrożeniem wizerunkowym dla partii.

- Cały czas musimy intensywnie pracować, żeby zwyciężyć jesienią w wyborach do Sejmu i Senatu - przekonywał Marcin Horała.

Audycję prowadził Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/tb

-----------------------------

Data emisji: 27.05.2019

Godzina emisji: 07.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak