X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Marlena Maląg: wypłata 13. emerytury nie odbywa się kosztem niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 08:17
- Środki są zabezpieczone. Emerytura+ będzie wypłacona w kwietniu. ZUS jest przygotowany do realizacji świadczeń - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Wspieramy grupy wymagające pomocy. 13. emerytura będzie świadczeniem wypłacanym corocznie - dodała.
Audio
  • Marlena Maląg: chcę z całą stanowczością zagwarantować, że wypłata 13. emerytura nie odbywa się kosztem osób niepełnosprawnych (24 Pytania / PR24)

Minister Marlena Maląg mówiła w PR24, że rząd Zjednoczonej Prawicy "stara się realizować swój program i być wiarygodny".

- Chcemy zadbać o te grupy, które potrzebują wsparcia. Realizujemy programy skierowane do małych dzieci, ale pamiętamy też o naszych seniorach - zastrzegła minister.

"Niepełnosprawnym przekazaliśmy o 12 mld zł więcej niż rząd PO-PSL"

Przypomniała, że od 1 marca wzrosną minimalne renty i emerytury. - Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dot. waloryzacji. Na jej mechanizmie zyskuje 5,1 mln osób. Podnieśliśmy próg przy 500 zł dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji - powiedziała Marlena Maląg.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Waloryzacja świadczeń i tzw. trzynasta emerytura. Senat jest za

Gość PR24 stanowczo zaprzeczyła niektórym głosom płynącym z opozycji, że realizacja programów społecznych PiS odbywa się kosztem m.in. osób niepełnosprawnych. - Gdyby porównać, to osobom niepełnosprawnym przekazaliśmy w ostatniej kadencji o ponad 12 mld zł więcej niż zrobił to rząd PO-PSL - powiedziała Marlena Maląg. - Chcę z całą stanowczością zagwarantować, że wypłata 13. emerytury nie odbywa się kosztem osób niepełnosprawnych - dodała. Poinformowała ponadto, że środki na wypłatę dodatkowej emerytury są zabezpieczone. - Emerytura+ będzie wypłacona w kwietniu. ZUS jest przygotowany do realizacji świadczeń. 13. emerytura będzie świadczeniem wypłacanym corocznie - mówiła w PR24 minister pracy i polityki społecznej.

"Wyprawka szkolna na wyrównywanie szans"

Minister Marlena Maląg mówiła w PR24 także o innych programach społecznych rządu, m.in. o świadczeniu "Dobry start". Podkreślała, że głównym celem programu jest wyrównywanie szans, dlatego jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na każde uczące się dziecko.

Czytaj także:

shutterstock złotówki gotówka pieniądze 1200.jpg
Trzynasta emerytura. Komu się należy i kiedy ją otrzymasz ?

- Rodzice nie będą musieli martwić się o to, czy w kolejnym roku otrzymają wsparcie na swoje uczące się dzieci – powiedziała minister rodziny Marlena Maląg.

Wsparcie z programu trafiło do 4,5 mln uczniów, a na realizację programu, wraz z kosztami obsługi, wydano niemal 1,4 mld zł. 300 zł na każde uczące się dziecko wciąż będzie wypłacane niezależnie od dochodów.

Od 1 sierpnia 2019 r. o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych. "Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.

***

Audycja: "24 pytania"

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Marlena Maląg, minister Pracy i Polityki Społecznej

Data emisji: 16.02.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24/PAP/IAR/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marlena Maląg: każdy emeryt, każdy rencista otrzyma dodatkowe świadczenie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 08:30
- Emerytura+ to jeden z programów, który naprawdę jest takim kompleksowym działaniem naszego rządu - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w Programie 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: emeryci i renciści otrzymają trzynastą emeryturę jeszcze przed świętami

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 07:33
- Po to, by emeryci i renciści otrzymali trzynastą emeryturę, posłowie Zjednoczonej Prawicy odrzucą poprawkę przyjętą przez Senat. To świadczenie będzie wypłacane co roku w kwietniu. Pobierający emerytury lub renty otrzymają je jeszcze przed świętami - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda faworytem II tury wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 03:40
Andrzej Duda jest faworytem II tury wyborów prezydenckich, niezależnie od tego, z jakim kandydatem przyszłoby mu się w niej zmierzyć - wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: dzięki Mariuszowi Kamińskiemu służby są coraz bardziej profesjonalne

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 04:43
- 4,5 tysiąca grup przestępczych rozbitych w czasie działalności pana ministra Mariusza Kamińskiego. To jemu zawdzięczamy - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla koordynatora specsłużb. Jak wskazał, inną zasługą ministra jest to, że "polskie służby specjalne stają się coraz bardziej profesjonalne, dorównują najlepszym służbom zachodnim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzynasta emerytura. Komu się należy i kiedy ją otrzymasz ?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 12:30
Aż 21 miliardów złotych trafi w 2020 roku do portfeli emerytów i rencistów. To efekt wyższej niż początkowo zakładał rząd waloryzacji świadczeń, związanej z rosnącym poziomem średniego wynagrodzenia oraz decyzją Sejmu o wypłacie w kwietniu tzw. trzynastej emerytury.
rozwiń zwiń