X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Niemcy mówią o solidarności w UE, a wspierają Putina". Janusz Kowalski o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 08:05
- Niemcy wspierają Władimira Putina w budowie Nord Stream 2. Ten projekt jest wielkim oskarżeniem w sprawie braku jedności w Unii Europejskiej. A niemieccy politycy mają często na ustach wiele pięknych słów o jedności i solidarności we Wspólnocie - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski. 
Janusz Kowalski
Janusz KowalskiFoto: PR24/AK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na rosyjski Gazprom prawie 213 milionów złotych kary za brak współpracy w dochodzeniu w sprawie budowy gazociągu Nord Stream 2. Taki obowiązek wynika z przepisów europejskich, na których opiera się polska ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów - podkreśla Urząd w komunikacie.

gazprom free 1200.jpg
UOKiK nałożył blisko 213 milionów złotych kary na Gazprom

- To bardzo dobra wiadomość. Nord Stream 2 łamie wszelkie zasady biznesowe i zasady zdrowej konkurencji w Unii Europejskiej. Na poziomie samej Unii łamie zasadę solidarności energetycznej - ocenił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski. 

Wiceminister zaznaczył, że dzięki postawie UOKiK-u, budowa gazociągu "nie jest realizowana w formule biznesowej, w której miała być realizowana pierwotnie - jako konsorcjum firm Gazpromu z dużymi koncernami zachodnimi". - Weto UOKiK-u pokrzyżowało te plany - podkreślił gość PR24.

Dodał również, że Niemcy wspierają Władimira Putina w tym przedsięwzięciu. - Ten projekt jest wielkim oskarżeniem w sprawie braku jedności w Unii Europejskiej. A niemieccy politycy mają często na ustach wiele pięknych słów o jedności i solidarności europejskiej - stwierdził Janusz Kowalski. 

UOKiK prowadzi postępowanie ws. stworzenia konsorcjum budującego gazociąg bez wymaganej zgody Urzędu. Prezes UOKiK postawił zarzuty w tej sprawie w sumie sześciu spółkom, oprócz Gazpromu m.in. szwajcarskiej firmie Engie i holenderskiemu Shellowi.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
12:33 PR24_MPLS 2020_08_04-07-15-04.mp3 Janusz Kowalski o Nord Stream 2 (24 Pytania - rozmowa poranka)

 

Audycja: "24 Pytania-rozmowa poranka"

Prowadząca: Dorota Kania

Gość: Janusz Kowalski (Ministerstwo Aktywów Państwowych)

Data emisji: 04.08.2020

Godzina: 7.15

bartos

Czytaj także

Eksperci: kara nałożona na Gazprom to gest ważny choć raczej symboliczny

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 12:10
- 213 mln zł kary nałożonej przez UOKiK na Gazprom za brak informacji w sprawie budowy Nord Stream 2, to najwyższa kara finansowa, na jaką pozwalają polskie przepisy. Nie będzie ona raczej dotkliwa dla Gazpromu i nie wiadomo, czy w ogóle tę karę zapłaci – mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" w  Polskim Radiu 24, Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej.  
rozwiń zwiń