more_horiz

"Bruksela wspiera nasze działania". Bogdan Rzońca o debacie PE ws. kryzysu migracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 07:46
- Jest duże wsparcie dla Polski w Brukseli za to, co robi. Przypomnę, że szef Frontexu podkreślił, że polska Straż Graniczna i polskie władze robią kapitalną, mądrą i wielką rzecz dla bezpieczeństwa europejskiego - mówił w PR24 Bogdan Rzońca (europoseł PiS). 

We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat kryzysu humanitarnego, który ma miejsce wzdłuż granicy Białorusi z Unią Europejską, oraz "wojny hybrydowej prowadzonej przeciwko wspólnocie Europejskiej" przez reżim Alaksandra Łukaszenki.

Patryk Jaki IMG_7961 663.jpg
W Strasburgu o kryzysie humanitarnym. Jaki: pokazujemy, że Polska działa zgodnie z prawem i ze standardami

O szczegółach dyskusji w PR mówił w PR24 Bogdan Rzońca.

- Debata była dosyć rzeczowa. Polska reprezentacja w PE ze strony PiS bardzo rzetelnie przedstawiała sytuację, jaka panuje na granicy z Białorusią. Jest potrzeba wyjaśniania, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej, a zarazem Unii Europejskiej. Polska, broniąc granicy polsko-białoruskiej przed oszustami, czy nawet terrorystami, (...) broni również UE - przypomniał polityk PiS. 

Posłuchaj
12:49 PR24_mp3 2021_10_06-07-07-35.mp3 Bogdan Rzońca o debacie w PE nt. sytuacji na granicy z Białorusią ("24 Pytania-rozmowa poranka") 

Jak podkreślił europoseł, polska opozycja w PE przedstawia nieprawdziwe informacje na temat obecnej sytuacji. 

- Niektóre wypowiedzi posłów polskiej opozycji w Brukseli, którzy oskarżają nas o współpracę z reżimem Łukaszenki, są naprawdę żenujące. Komisja Europejska wspiera nas. Bezradna polska opozycja, szukając różnego rodzaju forteli do zdobycia władzy w przyszłości, mówi, że EU nie zachowuje się tak, jak by ona tego chciała i niewłaściwie ocenia sytuację w Polsce - zauważył gość audycji.   

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadziła: Eliza Olczyk

Gość: Bogdan Rzońca (europoseł PiS)

Data emisji: 06.10.2021

Godzina: 07.07

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem