more_horiz

Andrzej Grzyb o pomyśle 600 zł za zaszczepienie się: to zachęta zamiast restrykcji

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 08:26
- Jest duża konieczność promocji szczepień i stąd pomysł zachęty. Jesteśmy otwarci na dyskusję, nie mówimy, że ten projekt jest najlepszy - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W ostatnim tygodniu listopada odbyło się ponadpartyjne spotkanie kół i klubów parlamentarnych dotyczące walki z COVID-19. Spotkanie zorganizowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Na spotkaniu pojawili się m.in. przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy przedstawili swój pomysł na popularyzację szczepień. Jednym z nich była zachęta w postaci wypłacenia 600 złotych za zaszczepienie się.

600 zł zachęty

Andrzej Grzyb powiedział, że propozycja jego ugrupowania jest odpowiedzią na konieczność walki z koronawirusem. - Widzimy, jaka jest sytuacja ze szczepieniami w Polsce. Bardzo trudno jest dojść do bezpiecznego pułapu zaszczepienia większości. Nie wprowadziliśmy restrykcji i teraz ciężko byłoby to zrobić. 600 zł dla zaszczepionych to zachęta zamiast restrykcji - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 jako przykład skuteczności takiego działania podał pracodawców, którzy taki mechanizm zastosowali u siebie w przedsiębiorstwach. - Niektórzy pracodawcy powiedzieli pracownikom, że jeżeli się zaszczepią, to oni wypłacą specjalną zachętę finansową. Okazało się to dosyć skuteczne. Uzyskano dobre efekty. Na obecnym etapie powinna być stosowana zachęta - ocenił.

- Jest duża konieczność promocji szczepień i stąd pomysł zachęty. Jesteśmy otwarci na dyskusję, nie mówimy, że ten projekt jest najlepszy. Być może należy zachęcić pracodawców do takiej akcji finansowej jako kosztu prowadzenia działalności - dodał.

Obejrzyj również: Dariusz Klimczak z PSL: mamy dużo projektów związanych z kryzysem covidowym 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
11:59 PR24 2021_12_02-07-35-31.mp3 Andrzej Grzyb z PSL o metodach promocji szczepień ("24 pytania")

 

* * *

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Andrzej Grzyb (PSL)

Data emisji: 2.12.2021

Godzina emisji: 7.35

dz

Zobacz także

Zobacz także