more_horiz

Andrzej Grzyb o pomyśle 600 zł za zaszczepienie się: to zachęta zamiast restrykcji

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 08:26
- Jest duża konieczność promocji szczepień i stąd pomysł zachęty. Jesteśmy otwarci na dyskusję, nie mówimy, że ten projekt jest najlepszy - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W ostatnim tygodniu listopada odbyło się ponadpartyjne spotkanie kół i klubów parlamentarnych dotyczące walki z COVID-19. Spotkanie zorganizowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Na spotkaniu pojawili się m.in. przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy przedstawili swój pomysł na popularyzację szczepień. Jednym z nich była zachęta w postaci wypłacenia 600 złotych za zaszczepienie się.

600 zł zachęty

Andrzej Grzyb powiedział, że propozycja jego ugrupowania jest odpowiedzią na konieczność walki z koronawirusem. - Widzimy, jaka jest sytuacja ze szczepieniami w Polsce. Bardzo trudno jest dojść do bezpiecznego pułapu zaszczepienia większości. Nie wprowadziliśmy restrykcji i teraz ciężko byłoby to zrobić. 600 zł dla zaszczepionych to zachęta zamiast restrykcji - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 jako przykład skuteczności takiego działania podał pracodawców, którzy taki mechanizm zastosowali u siebie w przedsiębiorstwach. - Niektórzy pracodawcy powiedzieli pracownikom, że jeżeli się zaszczepią, to oni wypłacą specjalną zachętę finansową. Okazało się to dosyć skuteczne. Uzyskano dobre efekty. Na obecnym etapie powinna być stosowana zachęta - ocenił.

- Jest duża konieczność promocji szczepień i stąd pomysł zachęty. Jesteśmy otwarci na dyskusję, nie mówimy, że ten projekt jest najlepszy. Być może należy zachęcić pracodawców do takiej akcji finansowej jako kosztu prowadzenia działalności - dodał.

Obejrzyj również: Dariusz Klimczak z PSL: mamy dużo projektów związanych z kryzysem covidowym 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
11:59 PR24 2021_12_02-07-35-31.mp3 Andrzej Grzyb z PSL o metodach promocji szczepień ("24 pytania")

 

* * *

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Andrzej Grzyb (PSL)

Data emisji: 2.12.2021

Godzina emisji: 7.35

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem