X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konfrontacje Idei: Perspektywy dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 10:59
Aneksja Krymu, okupacja Donbasu i niepewność dotycząca powodzenia reform gospodarczych. To obraz dzisiejszej Ukrainy. Jaka przyszłość rysuje się przed naszym wschodnim sąsiadem? O tym w Konfrontacjach Idei mówili Dawid Wildstein z TVP Info i dr Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • 26.11.16 Konfrontacje Idei: Perspektywy dla Ukrainy
Foto: EPAROMAN PILIPEY
Foto: EPA/ROMAN PILIPEY

Jak podkreślał na naszej antenie dr Adam Eberhardt, przyszłość Ukrainy w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób zakończy się spór z Moskwą. – Ukraina dziś jest państwem, które prowadzi rzeczywistą wojnę o niepodległość – wskazywał ekspert.

Gość Polskiego Radia 24 zauważył przy tym, trwający konflikt może być dla Ukraińców szansą na wykształcenie tożsamości narodowej. – To prezent, który paradoksalnie Władimir Putin daje Ukrainie – komentował dr Adam Eberhardt.

Dr Adam Eberhardt "Ukraina to państwo, które prowadzi rzeczywistą wojnę o niepodległość."

Dawid Wildstein dodał, że działalność Kremla wobec Kijowa to także podarunek dla Polski. – Poprzedni prezydent Ukrainy, Wiktor Janukowycz, lawirował pomiędzy Zachodem a Rosją. W pewnym momencie nastąpił przechył, Ukraina podążała w kierunku bycia rosyjską kolonią. W tym momencie tego nie ma – zauważył dziennikarz specjalizujący się w sprawach ukraińskich.

Jak zatem rysuje się przyszłość Ukrainy? – Pytanie, czy państwo podoła w wymiarze militarnym, choć wydaje się mało realne, by Rosja ciągle okupowała Donbas. Kluczowe jest to, czy powiodą się reformy ekonomiczne – pointował dr Adam Eberhardt.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzami programu byli Ryszard Bugaj i Zdzisław Krasnodębski.

Polskie Radio 24/mp/tb/

Konfrontacja Idei w Polskim Radiu 24 wszystkie audycje

_________________

Data emisji: 26.11.16

Godzina emisji: 9.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata poranka: polityka wschodnia Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 10:34
W czwartek odbył się szczyt Unia Europejska-Ukraina. Tematem obrad była liberalizacja wizowa, konflikt na wschodniej Ukrainie, reformy i walka z korupcją w tym kraju oraz wdrażanie porozumień z Mińska. Wcześniej Parlament Europejski przyjął rezolucję autorstwa Anny Fotygi w sprawie rosyjskiej propagandy, co wywołało ostre, nieprzychylne komentarze w Moskwie. O polityce wschodniej Unii rozmawiali w Debacie Poranka Dariusz Materniak (portal PolUkr.net) i Paweł Purski (portal eastbook.eu).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy lata po Majdanie. Co zmieniło się na Ukrainie?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 19:35
Trzy lata po rewolucji Majdanu ukraińskie społeczeństwo wydaje się być rozczarowane tym, co dzieje się w ich kraju. Choć umowa stowarzyszeniowa z Unią Europejską została podpisana, jej ratyfikację zablokowała Holandia. O sytuacji na Ukrainie mówił w Polskim Radiu 24 Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

7 Dni Wschód: 3 lata po Majdanie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 12:10
Minęła trzecia rocznica rozpoczęcia protestów na Euromajdanie. Wielotygodniowe manifestacje zaowocowały odsunięciem od władzy Wiktora Janukowycza. Czy Ukraińcy dziś żyją w lepszym państwie? O tym w audycji 7 Dni Wschód mówili Piotr Kościński z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Tadeusz Iwański z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń