X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konfrontacje Idei. "Tym razem głosuję" - nowy projekt Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 13:05
Dlaczego młodzi ludzie niechętnie biorą udział w wyborach? Jak zachęcić najmłodszych wyborców do głosowania? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 próbował odpowiedzieć Sebastian Moryń, dziennikarz Telewizji Republika.
Audio
  • 24.11.18 Konfrontacje Idei. Sebastian Moryń o przyszłych wyborach do PE
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: Shutterstock

"Tym razem głosuję" - akcja zachęcająca do większego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Naszym celem nie jest wskazanie, na kogo należy głosować. Naszym celem jest zachęcanie do samego głosowania, do zaangażowania się w pełni świadomy sposób w demokratyczny proces. Chcemy wykorzystać siłę kontaktów międzyludzkich i zbudować społeczność poparcia w Europie. Zjednoczeni przez głosowanie poprzemy samą ideę demokracji - to my wspólnie decydujemy, w jakiej Europie chcemy żyć" - informują organizatorzy inicjatywy.

- Ważne w tej akcji jest wykorzystywanie mediów społecznościowych i dzielenie się tym projektem z rówieśnikami m.in. na Facebooku. Różne badania pokazały, że młody człowiek częściej się komunikuje za pomocą wirtualnych komunikatorów, niż tradycyjnych form kontaktu - zauważył Sebastian Moryń.

Gość programu przypomniał, że w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego frekwencja wśród młodych ludzi była słaba. - W grupie wiekowej 18-25 lat głosowało mniej niż 20 proc. uprawnionych. Te statystyki są dramatyczne - stwierdził publicysta.

- Projekt ten ma również odpowiadać na fake newsy, które się pojawiają w internecie. Wiemy, że celowa dezinformacja jest języczkiem uwagi przy różnych wyborach - komentował dziennikarz. Dodał, że "rosyjskie trolle są bardzo aktywne". - Widzieliśmy to w ostatnich wyborach we Włoszech, czy w Austrii - zaznaczył Sebastian Moryń.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Konfrontacje idei prowadził Zdzisław Krasnodębski.

PR24/tymrazemglosuje.eu/jp

_____________________

Data emisji: 24.11.18

Godzina emisji: 12:35

  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak