X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Ryszard Legutko: uczestnictwo w życiu publicznym jest dla mnie czymś naturalnym

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 09:34
- Nie doznałem wstrząsu tożsamościowego kiedy zostałem politykiem. Uczestnictwo w życiu publicznym jest dla mnie czymś naturalnym - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 17.03.19 Konfrontacje idei. Prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS
Prof. Ryszard Legutko, europoseł PiSFoto: PAP/MTI/Szilard Koszticsak

- Polityka była dla mnie nowym, odkrywczym doświadczeniem. Do tej pory jednak spoglądam z politowaniem na wielu moich kolegów akademików, którzy wypowiadają ostre polityczne sądy, choć wiem doskonale, że nie mają żadnej wiedzy na ten temat. Niektóre wiadomości można zdobyć jedynie przez uczestnictwo - stwierdził prof. Ryszard Legutko. Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że "dzięki nowym politycznym doświadczeniom nieco inaczej odbiera nawet lekturę filozoficznych tekstów".

Gość zaznaczył również, że czuje napięcia świata polityki. - Potrzebne są czasem kompromisy, które wynikają z logiki działania zbiorowego. Jest to jednak część ogólnej doli człowieka. Polityka również na uczelni bywa bardzo brutalna i element hipokryzji bywa czasem znacznie większy niż w normalnej polityce - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję "Konfrontacje Idei" prowadził prof. Zdzisław Krasnodębski.

Polskie Radio 24

-----------------------------------

Data emisji: 17.03.2019

Godzina emisji: 12.33

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Legutko: chrześcijanie w Europie są dyskryminowani

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 15:38
W piątek w Krakowie rozpocznie się Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan. – Dyskryminacja chrześcijan w Europie objawia się na różne sposoby, między innymi poprzez wprowadzanie niekorzystnych dla nich zmian prawnych – powiedział w Polskim Radiu 24 organizator kongresu prof. Ryszard Legutko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ryszard Legutko: w UE panuje monopol opinii

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 08:35
- Mamy do czynienia z monopolizacją polityczną i ideologiczną życia. Polityczna poprawność sprawia, że coraz mniej można powiedzieć czy zrobić, kontrolowany jest język, a prawo zmieniane pod kątem karania wypowiedzi – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń