more_horiz
Section05

Spojrzenie na Wschód

Następny odcinek audycji dnia 08.02.2023 o godzinie 20:33 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
24'42 Niemcy przekażą Ukrainie leopardy. Parafianowicz: kanclerz Scholz został do tego zmuszony 25.01.2023 - To nie jest tak, że rząd w Berlinie przekalkulował, iż warto dozbroić Ukrainę, bo tego wymaga logika dziejów - tłumaczył w Polskim Radiu 24 Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"). Niemiecki rząd zapowiedział w środę dostarczenie Ukrainie czołgów Leopard 2. W pierwszej kolejności Niemcy chcą dostarczyć Ukrainie 14 leopardów typu 2A6 z zapasów Bundeswehry. Niemcy wydadzą też odpowiednie zezwolenia krajom partnerskim, które chcą szybko dostarczyć czołgi Leopard 2 ze swoich zapasów na Ukrainę.
24'19 Maciej Jastrzębski: nad Rosją są tylko czarne chmury. Nie ma nikogo, kto wszedłby na szczyt i je rozgonił 18.01.2023 Rosyjska propaganda, represje wobec opozycjonistów i przeciwników wojny. Gościem Antoniego Opalińskiego był wieloletni korespondent Polskiego Radia z Moskwy Maciej Jastrzębski.   
18'32 Wojciech Górecki: Micheil Saakaszwili odwrócił bieg historii i bardzo zmienił Gruzję 11.01.2023 Gościem Polskiego Radia 24 był Wojciech Górecki, pisarz i analityk Ośrodka Studiów Wschodnich. Gość audycji jest także autorem tzw. trylogii kaukaskiej. Jednym z jej tomów jest "Toast za przodków" opisującej przemiany demokratyczne na Gruzji i działania - przebywającego obecnie w więzieniu - b. prezydenta tego kraju Micheila Saakaszwilego. W "Spojrzeniu na Wschód" Wojciech Górecki mówił o roli Saakaszwilego w reformie państwa gruzińskiego.
Section07
O audycji

Program poświęcony wydarzeniom we wschodniej Europie i Azji.

Środa, godz. 20.36. Zaprasza Antoni Opaliński.