X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Stanowię zagrożenie dla ważnych interesów i obronności Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 22:00
Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski, który nie został wpuszczony do Rosji, poinformował, że otrzymał trzyletni zakaz wjazdu do tego kraju, a jego dotychczasowa pięcioletnia wiza została unieważniona. Sławomir Dębski był gościem audycji Spojrzenie Na Wschód, wraz z Ernestem Wyciszkiewiczem, szefem Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogi i Porozumienia.
Audio
  • 30.05.2018 Ernest Wyciszkiewicz i Sławomir Dębski o niewpuszczeniu dyrektora PISM do Rosji.
Sławomir Dębski
Sławomir DębskiFoto: Jan GRACZYŃSKI/Eastnews

Dębski oświadczył, że podróżował do Rosji na oficjalne zaproszenie organizatorów dorocznej konferencji o rosyjskiej polityce zagranicznej „Primakov Readings”. Ambasador Rosji Siergiej Andriejew został wezwany do MSZ w związku z niewpuszczeniem do Rosji Sławomira Dębskiego. Andriejew oświadczył, że to działanie odwetowe za niewpuszczenie w marcu do strefy Schengen dwóch politologów z Rosji: Olega Bondarenko i Aleksieja Martynowa.

Jak podkreślał Sławomir Dębski, zakaz wjazdu do Rosji obowiązuje do marca 2021 rok. – Widocznie stanowię zagrożenie dla ważnych interesów i obronności Rosji. Z dokumentacji wynika, że zakazem zostałem objęty w marcu 2018 roku. Nie zostałem poinformowany wcześniej o zakazie. Ta sytuacja mnie bawi, ponieważ więcej szkód z tych działań ponosi Rosja niż ja. Odpowiedzialni za tę decyzje muszą tkwić w przeświadczeniu, że nie wpuszczając kogoś do Rosji zmieni się jego poglądy lub zastraszy. Rusofobia to postawa, którą władze określają wszystkich, którzy się z nią nie zgadzają – powiedział dyrektor PISM.

Według Ernesta Wyciszkiewicza w Rosji jest wiele osób, z którymi można prowadzić dialog. – Myślę, że incydent został wywołany przez tę część elit rosyjskich, która ma inne rozumienie dialogu niż my. Ten sygnał miał być symbolicznym ukaraniem Polski za nieprzychylną postawę wobec Rosji. Osoba dyrektora Dębskiego została wybrana celowo ze względu na jego rangę dla polsko-rosyjskiego dialogu. Być może ambasador Andriejew ma kłopot z dialogiem, ale znam wiele osób w Rosji, które chcą rozmawiać, nie tylko z opozycji – mówił gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Maria Przełomiec.

Polskie Radio 24/PAP/cd

______________________

Spojrzenie na wschód w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 30.05.2018

Godzina emisji: 21:37


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dezinformacja, inspiracja, manipulacja. Klasyczny kanon pracy służb rosyjskich

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 20:30
ABW zatrzymała w czwartek obywatelkę Rosji, która zostanie wydalona z Polski; dodatkowo cztery osoby objęto pięcioletnim zakazem wjazdu na terytorium Polski. Według ABW, osoby te brały udział w działaniach hybrydowych wymierzonych w Polskę. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 były szef Agencji Wywiadu płk Grzegorz Małecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Żaryn o działaniach hybrydowych Rosji w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 11:09
„Dwie Rosjanki, Jekaterina C. i Anastazja Z. zostały zatrzymane w celu wydalenia z Polski” - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Według ABW prowadziły one m.in. działania wymierzone przeciwko polskiej polityce historycznej. O działaniach dezinformacyjnych Rosji Stanisław Żaryn mówił w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Targalski o wydaleniu z Polski dwóch Rosjanek

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 08:07
– Ci, którzy twierdzili, że nie ma wojny hybrydowej, to najbardziej zaangażowani uczestnicy tego konfliktu. Jak wiadomo, diabeł zawsze przekonuje, że nie istnieje – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski. Historyk i politolog na naszej antenie odniósł się do zatrzymania dwóch Rosjanek – Jekateriny C. i Anastazji Z.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspertka: Rosja chce odbudować swoją strefę wpływów

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 15:39
– Rosja nie chce zrezygnować z tego, co miał Związek Radziecki, czyli swojej strefy wpływów. Teraz Putin dąży do tego, by to odzyskać. I narzędziem służącym do realizacji celu jest Gazprom – mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik, ekspertka ds. rynku gazu z „BiznesAlert”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowa Szachownica: Zachód ociepli relacje z Rosją?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 20:35
W ostatnich dniach Władimir Putin spotkał się zarówno z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, jak i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Czy spotkania prezydenta Rosji z ważnymi przywódcami europejskimi oznaczają zwrot w polityce Zachodu? O tym w Światowej Szachownicy mówił Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rosja testuje na ile jeszcze może sobie pozwolić w relacjach z Zachodem"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 16:09
Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) Sławomir Dębski, nie został wpuszczony do Rosji i otrzymał trzyletni zakaz wjazdu do tego kraju, a jego dotychczasowa pięcioletnia wiza została unieważniona. O przyczynach takiej decyzji mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Przełomiec, ekspert ds. Wchodu.
rozwiń zwiń