X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szczyt państw Trójmorza bez Węgier. "Niepokojąca symbolika"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 22:08
- Często żyjemy mitem wspólnoty polsko-węgierskiej, który miałby się przekładać na szeroką współpracę we wszelkich możliwych dziedzinach, a tak po prostu nie jest – mówił w audycji "Spojrzenie na wschód” dr Dominik Hejj, politolog. Gościem Polskiego Radia 24 był również Michał Potocki z Dziennika Gazety Prawnej.
Audio
  • 19.09.2018 dr Dominik Hejj, kropka.hu oraz Michał Potocki, Dziennik Gazeta Prawna (Spojrzenie na wschód)
Premier Węgier Viktor Orban nie przyleciał na szczyt Trójmorza do Bukaresztu
Premier Węgier Viktor Orban nie przyleciał na szczyt Trójmorza do BukaresztuFoto: PAP/Jakub Dospiva

Dr Dominik Hejj zauważył, że w szczycie państw Trójmorza w Bukareszcie nie uczestniczył przedstawiciel Węgier. - Można się rozczarować, że na szczyt w Bukareszcie nikt z Węgier nie dotarł. Węgry jako jedyne państwo Trójmorza nie zdecydowało się przystąpić do Funduszu Trójmorza. To się jeszcze zbiegło z wizytami państwowymi w Moskwie w przypadku Węgier i Waszyngtonie w przypadku Polski. Trudno o bardziej niepokojącą symbolikę – mówił politolog.

Michał Potocki zwrócił uwagę, że nie ma obecnie punktów stycznych w polityce europejskiej pomiędzy Polską, a Węgrami. - Jeżeli spojrzymy na obecną politykę wschodnią to nie ma punktów stycznych biorąc pod uwagę, że Trójmorze powstaje jako kontra do Rosji. Prezydent Duda w Stanach Zjednoczonych i premier Morawiecki w Bukareszcie mówili o jasnych zagrożeniach płynących ze strony Rosji versus postawa premiera Węgier, który twierdzi, że jego kraj potrzebuje partnera, na którego może liczyć i że Węgrzy chcą się stać pomostem pomiędzy Unią Europejską, NATO, a Rosją. Pokazują też, że nie mają problemu z byciem członkiem obydwu antyrosyjskich organizacji. To się Węgrom opłaca – dodał publicysta Dziennika Gazety Prawnej.

Spojrzenie na Wschód prowadził Grzegorz Ślubowski. 

PR24/dk

___________________

Data emisji: 19.09.18

Godzina emisji: 21:37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trójmorze będzie zarzewiem sporu między Zachodem i Rosją?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 08:16
Inicjatywa Trójmorza skupia się przede wszystkim na zagadnieniach infrastrukturalnych i współpracy ekonomicznej. (...) Z Ukrainą stałaby się projektem geopolitycznym - powiedział dr Andreas Umland z kijowskiego Instytutu na rzecz Współpracy Euroatlantyckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orban w Moskwie. Ekspert: z Nord Stream 2 Węgry grają na dwóch fortepianach

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 13:46
- Viktor Orban powiedział mniej więcej półtora miesiąca temu, że Nord Stream 2 i Gazociąg Południowy, TurkStream, to jest realizacja obietnicy Moskwy na dostawy gazu do Europy z pominięciem Ukrainy i że oni się z tego wywiązują - mówił w rozmowe z PolskieRadio24.pl dr Dominik Hejj, ekspert ds. Węgier. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władimir Putin: Węgry są jednym z kluczowych partnerów Rosji w Europie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 15:44
Prezydent Rosji Władimir Putin na spotkaniu w Moskwie z premierem Węgier Viktorem Orbanem podkreślił, że relacje obu krajów rozwijają się "praktycznie we wszystkich kierunkach".
rozwiń zwiń