X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polepszenie stosunków polsko-litewskich

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 21:00
11 listopada w Wilnie dwukrotnie został wykonany polski hymn, a w centrum miasta zatańczyło ponad sto par. Wszystko to z okazji stulecia niepodległości naszego kraju. Oddzielne uroczystości zorganizował Związek Polaków na Litwie. Czy to tylko gesty, czy rodzi się coś trwałego na arenie międzynarodowej? O relacjach polsko-litewskich mówiła w Polskim Radiu 24 Kinga Raś z Polskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.
Audio
  • 14.11.2018 Polepszenie stosunków polsko-litewskich
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i premier Litwy Saulius Skvernelis podczas spotkania w Wilnie we wrześniu 2018 r.
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i premier Litwy Saulius Skvernelis podczas spotkania w Wilnie we wrześniu 2018 r.Foto: PAP/Piotr Nowak

- Jeszcze niedawno, za wywieszenie polskiej flagi na Litwie można było dostać mandat. Wpisałabym to w szereg drobnych kroków, które się dzieją za sprawą zmiany władz na Litwie i wygranej Zielonych i Rolników. Sukcesywnie, relacje dwustronne nabrały nowej dynamiki, a to w jaki sposób zostało uczczone nasze święto niepodległości jest swego rodzaju kwintesencją. W porównaniu do tego, w jaki sposób na nasze święto zareagowały inne państwa, Litwa wyszła ponad standard - mówiła Kinga Raś. 

Gość Polskiego Radia 24 mówiła o znaczeniu polskiej mniejszości narodowej na Litwie: - Polska mniejszość na Litwie od lat próbuje utrzymać swoją pozycję i prawa, którymi dysponuje. Z perspektywy litewskiego rządu jest to jednak mniejszość narodowa, która budzi kontrowersje. Moim zdaniem dzieje się tak, między innymi dlatego, że Polacy dość zwarcie zamieszkują rejony Wileńszczyzny, która jest kluczowa dla tego kraju - mówiła Raś. 

Więcej w całej audycji. 

Spojrzenie na Wschód prowadziła Maria Przełomiec. 

PR24/PAP 

______________________

Data emisji: 14.11.18

Godzina emisji: 20:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak