X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Spojrzenie na Wschód". Ekspert: warto zadbać o pracowników z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 21:00
- Osoby, które przekraczają granicę i pracują w Polsce przynoszą ogromny zysk dla polskiego budżetu. Jakiś procent z tych pieniędzy powinien zostać przeznaczony na umożliwienie im bezpiecznego dojazdu do miejsc pracy - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Piotrowski z Instytutu Wolności.
Audio
Polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce
Polsko-ukraińskie przejście graniczne w MedyceFoto: Ivan Semenovych/Schutterstock.com

Granica pomiędzy Polską a Ukrainą ma 535 km długości. Na tym odcinku działa 10 międzynarodowych, pasażerskich, całodobowych przejść granicznych, wśród nich 7 samochodowych, 2 kolejowe i 1 piesze. Niestety mimo tak wielu możliwości przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej, trzeba czekać kilka godzin na odprawę. Raport Instytutu Wolności i organizacji Europa bez Barier wskazuje, że 80 proc. przekraczających tę granicę to Ukraińcy.

Warto dbać o pracowników ze wschodu

Karpaty Ukraina FREE_1200_660.jpg
Polsko-ukraiński obóz edukacyjny o ekologii i historii Karpat

Podstawową przyczyną takiego stanu rzeczy, zdaniem Macieja Piotrowskiego, są 30-letnie strategiczne zaniedbania na granicy. W raporcie "Granica z ludzką twarzą" sporządzonym w Instytucie Wolności zaznaczono, że konieczne jest wprowadzenie nowoczesnych technik, które mogą pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa na granicy. Kolejnym problemem jest przemy z Ukrainy do Polski. - Ten problem mogą rozwiązać inwestycje w systemy do prześwietlania bagaży - zaznaczył ekspert.

- Zwracamy uwagę na to, że te osoby, które przekraczają granicę i pracują w Polsce przynoszą ogromny zysk dla polskiego budżetu. Jakiś procent z tych pieniędzy powinien zostać przeznaczony na umożliwienie im bezpiecznego dojazdu do miejsc pracy - podkreślił Piotrowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Polskie Radio 24/st

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"

Prowadzący: Piotr Pogorzelski

Goście: Maciej Piotrowski z Instytutu Wolności

Data emisji: 9.10.2019

Godzina emisji: 20:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Łabuszewska: wielu Rosjan uważa, że Putin rządzi za długo

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 21:40
- Szaman Gabyszew stał się sławny dzięki mediom społecznościowym i część Rosjan podziela jego pogląd, że Władimir Putin rządzi w Rosji za długo - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Łabuszewska, ekspert od spraw rosyjskich z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tzw. formuła Steinmeiera kapitulacją Ukrainy?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 21:14
Reprezentujący Ukrainę w grupie kontaktowej ds. uregulowania konfliktu w Donbasie Leonid Kuczma podpisał tzw. formułę Steinmeiera. – Mieszkańcy Kijowa wychodzą na ulice miasta i mówią o zdradzie krzycząc precz z Zełenskim. Komentatorzy życzliwi opozycji określają podpisanie dokumentu kapitulacją – wskazywał Jan Piekło, były ambasador RP na Ukrainie.
rozwiń zwiń