Działalność Kluboteki Dojrzałego Człowieka
Starość kojarzy się z siwymi włosami, zmarszczkami i powolnością ruchów. Jak aktywizować starszego człowieka? Gośćmi audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja były: Irena Karpowicz i Magda Dąbrowska - założycielki Kluboteki Dojrzałego Człowieka.
2017-02-25, 14:05
Posłuchaj
Jak podkreśliły pomysłodawczynie projektu, zależało nam, aby rodziny były scalone, ludzie mieli poczucie integracji i wszyscy się nawzajem wspierali. - Jesteśmy nastawieni na to, żeby otwierać drzwi ludziom wtedy, kiedy tego potrzebują. Nie trzymamy się sztywno godzin funkcjonowania Kluboteki. Próbujemy pomagać w wielu problemach, a sprawy papierkowe wykonujemy poza godzinami otwarcia – tłumaczyła Magda Dąbrowska.
Integrują nie tylko seniorów, ale także całe pokolenia, bo w zajęciach uczestniczą także wnuki. - Często babcia uczy się języka obcego, a jej wnuk zostaje pod naszą opieką w sali obok - powiedziała Irena Karpowicz. - Organizujemy Lato w mieście, Zimę w mieście, warsztaty rękodzielnicze, zawody w grach planszowych, zapraszamy na teatrzyki dla dzieci, śmiechoterapię – wymieniała współzałożycielka.
Kluboteka Dojrzałego Człowieka to fundacja, która skupia wokół siebie ludzi po 50. roku życia. Tworzy przestrzeń, w której można ciekawie spędzić czas, poznać nowych ludzi, jest miejscem, w którym proponuje się zajęcia o różnej tematyce. Kluboteka działa na warszawskim Ursynowie i skupia około 700 osób z całej Warszawy.
Gospodarzem audycji był Maciej Woźniakiewicz.
REKLAMA
Polskie Radio 24/kawa
Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje
_____________________
Data emisji: 25.02.17
REKLAMA
Godzina emisji: 00.07
REKLAMA