X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ks. Augustyński: o sukcesie dziecka decydują kompetencje społeczne

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 08:20
- Najważniejsze jest to, żeby zapewnić dziecku dobrą grupę rówieśniczą, ponieważ o sukcesie dziecka, zawodowym czy w życiu prywatnym, decydują jego kompetencje społeczne. Wielu innych rzeczy można się stosunkowo szybko nauczyć - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 ks. Andrzej Augustyński.
Audio
  • Ks. Andrzej Augustyński: dorośli Ciągle patrzą na kolegów i koleżanki dziecka jako na zagrożenie (Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja)
Ks. Andrzej Augustyński
Ks. Andrzej AugustyńskiFoto: Jan GRACZYNSKI/East News

Stowarzyszenie "SIEMACHA" pozwala młodym zdobyć nowe umiejętności, rozwijać pasję i uczy wzajemnej akceptacji. Opiera się o trzy filary: wychowanie, sport i terapię. "SIEMACHA" pomaga ponad 3,5 tys. podopiecznym.

Ks. Andrzej Augustyński przyznał, że organizacja które zakłada, jak na polskie warunki jest duża. Jak powiedział, budżet "SIEMACHY" to około 30 mln złotych rocznie. - Ale w takim projekcie najważniejsze są zasoby o charakterze ludzkim - zaznaczył duchowny.

"O sukcesie dziecka decydują jego kompetencje społeczne"

Gość PR24 wskazał na siłę wzajemnego oddziaływania rówieśników. - Niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, szukamy środowisk rówieśniczych - wskazał. - Ludzi łączy wiek, tak jak język, kultura - powiedział.

- Myślę jednak, że dorośli tego nie uznali. Ciągle patrzą na kolegów i koleżanki dziecka jako na zagrożenie. Głównie myślą o tym, że może ono wpaść w złe towarzystwo, nauczyć się złych rzeczy - mówił ks. Andrzej Augystyński.

- To pułapka. Najważniejsze jest to, żeby zapewnić dziecku dobrą grupę rówieśniczą, ponieważ o sukcesie dziecka, zawodowym czy w życiu prywatnym, decydują jego kompetencje społeczne. Wielu innych rzeczy można się stosunkowo szybko nauczyć, nawet specjalistycznej wiedzy, która jest potrzebna do uprawiania zawodu. Natomiast kompetencje społeczne to coś, czego uczymy się bardzo długo - powiedział założyciel stowarzyszenia "SIEMACHA" na antenie PR24.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"
Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz
Goście: ks. Andrzej Augustyński (założyciel stowarzyszenia "SIEMACHA")
Data emisji: 19.01.2020
Godzina emisji: 7.35

PR24/msze

Zobacz więcej na temat: POLSKA dziecko wychowanie

Czytaj także

Świadczenie "Mama 4 Plus" już dla ponad 53 tys. osób. Znamy nowe statystyki

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:08
Rodzicielskie świadczenie uzupełniające – czyli tzw. Mama 4 Plus – otrzymuje już 53 400 osób. Niemal 2,7 tys. decyzji o przyznaniu świadczenia dotyczyło rodzica, który wychował więcej niż ośmioro dzieci.
rozwiń zwiń