X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kulisy Spraw. Służby specjalne PRL w III RP

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 21:38
- Służby specjalne są dziś zbyt demonizowane i stały się chłopcem do bicia, przy którego pomocy można wytłumaczyć wszelkie zło. Oczywiście, jak wszędzie, jest w tym środowisku jakiś odsetek czarnych owiec. Byłbym daleki od tego, aby stosować metodę kozła ofiarnego i obciążać służby specjalne za wszelkie zło w III RP - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Jakimczyk, dziennikarz śledczy.
Audio
  • 26.11.18 Kulisy Spraw: służby specjalne PRL w III RP
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/sergign

- Jeżeli już obciążać postkomunistyczne środowiska, to trzeba pamiętać o tym, że służby specjalne były narzędziem, a nie siłą sprawczą w systemie totalitarnym. Zapominamy, że to Polska Zjednoczona Partia Robotnicza rządziła i to jej narzędziem były służby specjalne i wojsko, a nie odwrotnie, jak to dzisiaj często można wywnioskować z niektórych narracji pojawiających się w mediach - powiedział Jarosław Jakimczyk. 

Gość Polskiego Radia 24 wskazywał, ze w okresie transformacji w 1989 roku w wielu firmach ulokowani byli agenci służb wywiadu. - Wiele firm w tym okresie było spenetrowanych przez służby specjalne i przez oficerów pod przykryciem. Dotyczyło to również central handlu zagranicznego. Po zmianie systemu politycznego w Polsce, sprywatyzowano wiele firm i wprowadzano na giełdę. To tam właśnie trafiły osoby związane ze służbami. Niektóre z tych firmy były tylko przykrywkami dla wywiadu - tłumaczył dziennikarz śledczy.

Więcej w całej audycji.

Kulisy Spraw prowadził Jerzy Jachowicz.

PR24

_____________________

Data emisji: 26.11.18

Godzina emisji: 19:10


Zobacz więcej na temat: PRL III RP Jerzy Jachowicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak