X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gen. Waldemar Skrzypczak: niektóre media działające w Polsce są pasem transmisyjnym rosyjskiej propagandy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 20:34
– Część mediów nie dojrzała jeszcze do tego, by bronić nasze społeczeństwo przed rosyjską propagandą – powiedział gen. Waldemar Skrzypczak, były minister obrony narodowej. W audycji „Kulisy Spraw” odniósł się do wpływu działań propagandowych państwa rosyjskiego oraz przedstawił zagrożenia płynące z cyberataków.
Audio
  • 5.12.18 gen. Waldemar Skrzypczak: „Rosji i Putinowi nie podoba się to, że mówię o rosyjskim zagrożeniu (…)”.
Gen. Waldemar Skrzypczak
Gen. Waldemar SkrzypczakFoto: PAP/rafał Guz

Mówiąc o stosunku mediów do rosyjskiej propagandy, gen. Waldemar Skrzypczak przywołał jeden z wywiadów, który udzielił tygodnikowi „Wprost” na temat stanu przygotowania polskiego społeczeństwa na wypadek konfliktu wojennego. Gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że jego wypowiedzi zostały zacytowane i zmanipulowane przez portal Sputnik, a także powielone przez niektóre z mediów funkcjonujacych w naszym kraju.

– Wiemy komu służy ten portal. Propaganda rosyjska cały czas stara się oddziaływać na naszą świadomość. Artykuł, który powstał w oparciu o moje wypowiedzi był ewidentną manipulacją na użytek rosyjskiej propagandy. Najbardziej bolesne było to, że powieliła go część mediów. Dla mnie to niepojęta rzecz, że ten serwis jest cytowany. Wrogowie naszego kraju będą próbowali zdyskredytować takie osoby jak ja. Powodem jest to, że swoimi wypowiedziami staję w obronie państwa polskiego – dodał.

Gen. Waldemar Skrzypczak podkreśla, że największym zagrożeniem dla Polski jest Rosja oraz to, w jaki sposób kształtuje swoją politykę międzynarodową i działania w zakresie wojny hybrydowej.

– Rosjanie mają swój wywiad i doskonale wiedzą o tym, co dzieje się w Polsce. W rosyjskich oczach nasz kraj jest największym potencjalnym przeciwnikiem w tej części Europy. W Rosji formowane są jednostki wojskowe dedykowane do poszczególnych państw. Mają, m.in. poprzez cyberataki, prowadzić w nich akcje dezinformacyjne. Przeciwko Polsce pracuje około 600 osób wytwarzajacych wrogie nam materiały. Polska nie posiada niestety żadnego systemu, który przeciwdziała cyberatakom – wskazał generał.

"Kulisy Spraw" prowadził Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/db

----------------------------

Data emisji: 5.12.2018

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: cyberprzestępcy manipulują opinią publiczną

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 13:44
- Ewidentnie mamy do czynienia z cyberwojną, która jest niewypowiedziana, ukryta i nie wiadomo kto ją finansuje – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Cellary z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Skomentował w ten sposób wezwanie unijnych przywódców do utworzenia systemu sankcji, które nakładano by na sprawców cyberataków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Finlandia walczy z rosyjską dezinformacją

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 21:23
W Świecie w Powiększeniu rozmowa o Finlandii, gdzie w głośnym procesie skazano dwóch działających na rzecz Rosji aktywistów: Ilję Janitskina i Johana Backmana. Wyrok nie jest prawomocny, a obrona już zapowiedziała apelację. O to, w jaki sposób Finlandia walczy z rosyjskimi wpływami zapytaliśmy Piotra Szymańskiego z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
rozwiń zwiń