X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Kowalski: ludziom w układzie trójmiejskim dobrze robi się interesy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 20:56
- W Trójmieście mafia formowała się z funkcjonariuszy służb specjalnych PRL. Wynajmowali oni sobie "ludzi z miasta" i to był początek układów lat 90. Potem interesy poszły już w legalnym kierunku. Teraz, gdy chcemy czegoś dowiedzieć się o Gdańsku, to trzeba zapukać do deweloperów - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Kowalski, prezes Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
Audio
  • 21.02.19 Kulisy spraw. Jerzy Kowalski o układzie pomorskim
Gdańsk
GdańskFoto: Kamracik/Pixabay.com

- Tym, którzy funkcjonują w układzie pomorskim, bardzo dobrze robi się interesy w Trójmieście, natomiast samodzielnym przedsiębiorcom żyje się ciężko. Był na Wybrzeżu powiew wolności w Sierpniu 80 roku, ale potem było już tylko coraz gorzej - stwierdził Jerzy Kowalski. Prezes Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej ocenił, że III RP nie stanęła na wysokości zadania i nie zbudowała samorządów lokalnych w oderwaniu od powiązań mafijnych. - Ustawa o samorządzie terytorialnym nie wytrzymuje próby czasu i buduje patologie. Gdańsk jest tego przykładem - dodał.

Gość programu postawił także tezę, że z zabójstwem prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza mogą być związane trójmiejskie środowiska mafijne. - Być może chłopcy pokłócili się w mafijnej rodzinie. Od razu po ataku na prezydenta usłyszeliśmy, że z nożem latał wariat, a być może tak do końca nie było - powiedział prezes Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jerzy Kowalski ocenił również, że wokół zabójcy Pawła Adamowicza tworzy się cyrk, który robi z niego wariata. - Przypomina to, co działo się z Barbarą Kijanko podczas posiedzeń komisji ds. Amber Gold. Wyglądała na osobę, która nie ogarnia rzeczywistości, a pamiętam ją jako całkiem przytomną prokurator, która umarzała wszystkie spraw, także te związane z śp. Pawłem Adamowiczem - mówił Jerzy Kowalski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycję prowadził Rafał Dudkiewicz.

Polskie Radio 24/jp

----------------------------

Data emisji: 21.02.2019

Godzina emisji: 19.10

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Wyszkowski: Czesław Kiszczak w ogromnym stopniu zorganizował Okrągły Stół

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 20:53
- Już po dwóch tygodniach obrad Okrągłego Stołu sformułowałem przekonanie, że jest to spisek i zdrada. Widząc zbratanie "Solidarności" z komunistami wiedziałem, że oni świadomie oszukują opinię publiczną co do przebiegu rozmów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Wyszkowski.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Wojciechowicz: potrzebna jest ustawa reprywatyzacyjna

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 19:49
Komisja Weryfikacyjna, która zajmuje się aferą reprywatyzacyjną działa już prawie dwa lata. Na ten temat w środowych "Kulisach spraw" mówił były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.
rozwiń zwiń