X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Leon Komornicki: dzięki współpracy z wywiadem USA Polska zdobędzie technologię

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 20:08
- Ściślejsza współpraca z USA oznacza współpracę wywiadów, znajdziemy się w elitarnym obszarze, w jakim są Brytyjczycy. To przeniesie się na udostępnienie nam technologii - przekonywał w "Kulisach spraw" w Polskim Radiu 24 gen. Leon Komornicki, były wiceszef Sztabu Generalnego. 
Audio
  • Gen. Leon Komornicki: dzięki współpracy z USA awansujemy do elitarnego obszaru ("Kulisy spraw"/ Polskie Radio 24)
gen. Leon Komornicki
gen. Leon KomornickiFoto: PR24

Jak mówił gość Polskiego Radia 24, zwiększenie kontyngentu stacjonującego w Polsce o tysiąc żołnierzy amerykańskich to gwarancja bezpieczeństwa. - Lepszej gwarancji na dziś i w przyszłości - nie ma - mówił gen. Komornicki. Jego zdaniem, na rozbudowie bazy skorzystają także polskie firmy. - Amerykańskie firmy nie odpuszczą, będą startować. To jest też szansa dla naszych firm, które, jeśli będą miały odpowiednie certyfikaty, mogą liczyć na kontrakty - przekonywał Leon Komornicki. 

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, samolot F-35 to "forteca", a zakup tych maszyn od USA wymusi kompleksową zmianę myślenia i oprzyrządowania w polskim wojsku. - Amerykanie, jeśli dostarczą nam tę technologię, wymuszą na nas, byśmy to zrobili - mówił Leon Komornicki. 

Jak powiedział, współpraca ze Stanami Zjednoczonymi oznacza także współpracę wywiadów. - Znajdziemy się w elitarnym obszarze, w jakim są Brytyjczycy. To oznacza, że wzrasta zaufanie do naszych służb, a to przeniesie się na udostępnienie nam nowych technologii - podkreślił Leon Komornicki. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Gospodarzem audycji był Piotr Nisztor

Gość: gen. Leon Komornicki (generał Wojska Polskiego. były z-ca Szefa Sztabu Generalnego)

Data emisji: 12.06

Godzina emisji: 19.10

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: kolejny poważny krok w zwiększaniu amerykańskiej obecności w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 09:48
- Każdy tysiąc żołnierzy jest oczywiście dobry, ale powinniśmy przez cały czas zabiegać o to, żeby więcej amerykańskich żołnierzy było w Polsce, w Europie, w krajach sąsiednich - powiedział w "Sygnałach dnia" Tomasz Siemoniak, odnosząc się do zapowiedzi porozumienia ws. zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Fort Trump zmieni sytuację geopolityczną Polski w Europie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 10:58
- Budowa Fort Trump będzie zmianą sytuacji geopolitycznej Polski w Europie. Stąd tak duży opór Niemców. Obawiają się oni, że zejdą na drugi plan, a Polska nie będzie już młodszym bratem, jak było za rządów PO - stwierdził w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata dnia": o bazie armii USA w Polsce i samolotach F-35

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 19:10
- Polska zajmuje sprawuje rolę opiekuna państw bałtyckich i kwestia opieki lotniczej jest kluczowa - przekonywał w "Debacie dnia" Polskiego Radia 24 Jakub Maciejewski z "Gazety Polskiej" i miesięcznika "Arcana". - Lotnictwo nie jest dla Polski priorytetem, potrzebujemy broni przeciwpancernej - ripostował Adam Ostolski z "Krytyki Politycznej". 
rozwiń zwiń