more_horiz
Section05

Życie z duszą czy bez

Następny odcinek audycji dnia 04.06.2023 o godzinie 19:05 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
22'55 Czym jest etyka we współczesnym świecie? 05.03.2023 - Żyjemy w epoce nihilizmu. W centrum jest moje ja i moje zaspokojenie. Konsekwencją jest hedonizm, czyli poszukiwanie własnych przyjemności. To prawdziwe nieszczęście cywilizacyjne - mówił w Polskim Radiu filozof Arkadiusz Robaczewski. 
23'02 "Niech wasza mowa będzie; tak, tak, nie, nie". Tomasz Rowiński o wyzwaniach Kościoła katolickiego w Polsce 12.02.2023 Książka "Niech wasza mowa będzie; tak, tak, nie, nie" stanowi czwartą część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, ks.  Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 socjolog i redaktor serwisu Christianitas.org Tomasz Rowiński.
23'14 "Koniec ruskiego miru?". Piotr Skwieciński o Intelektualnych korzeniach rosyjskiej polityki 29.01.2023 Dlaczego społeczeństwo rosyjskie popiera wojnę na Ukrainie? Dlaczego nie robią na nim wrażenia zbrodnie dokonane w ich imieniu? Czy historycznych porównań należy szukać w czasach Iwana Groźnego, carów-autokratów, epoce komunizmu – czy wszędzie naraz? Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Piotr Skwieciński – dyplomata, publicysta i wieloletni korespondent w Moskwie, autor książki "Koniec ruskiego miru?"
Section07
O audycji

Jak najważniejsze instytucje wiary funkcjonują we współczesnej kulturze i popkulturze?

Audycja Filipa Memchesa.

Prowadzący