X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wielka siła i łagodność w jednej osobie. Książka o Benedykcie XVI

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 19:37
- Jest to osobowość złożona, która łączy w sobie wielką siłę z łagodnością – powiedział w Polskim Radiu 24 o papieżu Benedykcie XVI ks. prof. Jerzy Szymik.
Audio
  • 06.01.19 ks. prof. Jerzy Szymik o papieżu Benedykcie XVI
Benedykt XVI
Benedykt XVIFoto: shutterstock.com

Jakiś czas temu ukazał się polski przekład książki "Czas Benedykta. Osiem dramatycznych lat pontyfikatu z bliska". Autorem tej pozycji jest niemiecki dziennikarz Paul Badde. Jest to swego rodzaju kronika najważniejszych wydarzeń pontyfikatu papieża Benedykta XVI.

- To książka znakomicie napisana. Dla mnie ma wielką wartość ze względów artystycznych, literackich. Nie znam drugiej niemieckiej książki na ten temat, która byłaby napisana z takim smakiem i wewnętrzną poetyckością – powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Jerzy Szymik.

Gość audycji przypomniał, że duża część światowych mediów tuż przed wyborem Józefa Ratzingera na papieża, uważała go za "pancernego kardynała". - Przyszły papież wchodzi na konklawe jako "pancerny kardynał". Został w ten sposób "urobiony" przez medialny mainstream, dlatego cały świat spodziewał się kogoś właśnie takiego. Tymczasem okazuje się, że jest w nim nieprawdopodobna kruchość, jakaś finezyjność. Odwołując się do Ewangelii, powiem, że bardzo mi on przypomina to gorczyczne ziarenko, z którego potem wyrasta wielkie drzewo. Ufam, że to drzewo jeszcze przed nami – powiedział kapłan.

- Jest to postać trudna do zaszufladkowania przez jego przeciwników. Z jednej strony jest w nim nieustraszoność i duża moc, a z drugiej strony to nie jest człowiek, który się zachowuje jak terrorysta, jak jakobin. To człowiek dialogu, głęboko ekumeniczny – o wiele bardziej niż się jego wrogom wydaje. On wyrasta z tego, co najlepsze w ekumenizmie niemieckim – dodał ks. Jerzy Szymik.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Filip Memches.

Polskie Radio 24/bartos

------------------------

Data emisji: 06.01.2019

Godzina emisji: 19.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek odwiedził swojego poprzednika Benedykta XVI

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 21:42
Papież Franciszek odwiedził w piątek wieczorem swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI, mieszkającego w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich i złożył mu świąteczne życzenia. Watykan opublikował zdjęcia z tego spotkania.
rozwiń zwiń