X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dziesięć lat Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 07:50
Dziesięć lat temu w Krakowie rozpoczęła działalność Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, która od tego czasu kształci kadry wymiaru sprawiedliwości. W Polskim Radiu 24 rozmowa o sposobach i programach edukacji przyszłych sędziów i prokuratorów oraz o wartościach stawianych współczesnej szkole prawniczej.
Audio
  • 20.09.19 Prof. Małgorzata Manowska: nasi aplikanci są bardzo dobrze przygotowani do pełnienia późniejszej służby.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: IAR

Nadzór nad Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury sprawuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak zaznaczyła prof. Małgorzata Manowska, dyrektor KSSiP, działalność ustawowa tej placówki nie ogranicza się jedynie do szkolenia nowych pokoleń sędziów i prokuratorów.

– Swoją ofertę kierujemy również do kadr wymiaru sprawiedliwości, w tym do urzędników sadowych, asystentów sędziów, referendarzy, asystentów prokuratury oraz do kuratorów. (…) Do sędziów i prokuratorów kierujemy także ofertę szkoleń tzw. miękkich. To nasz autorski projekt polegający na uświadomieniu, że przeciętny Polak, ma do czynienia z sądem raz w życiu i dlatego od postawy sędziego na sali rozpraw zależy to, z jakim obrazem sądu obywatel opuści jego mury – podkreśliła.

Praktyka przede wszystkim

Rozmówczyni Polskiego Radia 24 zaznaczyła, że program instytucji, którą kieruje, nie powiela programu, jaki obowiązuje na studiach prawniczych.

– Wiedza, którą nasi aplikanci nabyli podczas tego kształcenia jest dopiero punktem wyjścia do dalszego zaznajamiania się z tematyką dotyczącą sądownictwa. Kładziemy bardzo duży nacisk na praktykę. Zajęcia odbywają się w KSSiP, ale nasi aplikanci spędzają w niej jedynie pięć dni w miesiącu. Wtedy odbywają ćwiczenia warsztatowe z najlepszymi wykładowcami z całej Polski. W pozostałe dni uczestniczą w praktykach organizowanych w sądach i prokuraturach – wskazała prof. Małgorzata Manowska.

Więcej o systemie kształcenia sędziów i prokuratorów w naszym kraju w całym nagraniu. Zapraszamy do jego wysłuchania.

Audycję prowadziła Agnieszka Kamińska.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 22:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nos Kleopatry". Jedno z najważniejszych porozumień w historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 22:30
Porozumienia sierpniowe podpisano w dwóch egzemplarzach. Jeden przypadł strajkującym, drugi wicepremierowi Mieczysławowi Jagiellskiemu. Oryginałów dokumentów do wielu lat już nie widziano, niewiadomo co się z nimi stało. - To jest pewien paradoks, że jedno z najważniejszych porozumień w historii Polski zaginęło - mówił Grzegorz Wołk z IPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Małgorzata Manowska: środowisko sędziów jest mało otwarte na zmiany

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 07:40
- Wywiązujemy się świetnie ze swoich zadań. Kształcimy niezależnych i odważnych przyszłych sędziów - powiedziała w radiowej Jedynce prof. Małgorzata Manowska, dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
rozwiń zwiń