X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. "Żywy pomnik" papieża Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 23:59
Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia prowadzi fundusz stypendialny, który ma wspierać młodych ludzi z mniejszych miejscowości. Grzegorz Polak z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego podkreślił, że beneficjentami są "wspaniali, zdolni ludzie o mocnym kręgosłupie moralnym".
Audio
  • 11.10.2019. Grzegorz Polak o stypendiach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (Nos Kleopatry)
Papież Jan Paweł II wygłasza przemówienie podczas spotkania z wiernymi. Obok papieża widoczni duchowni: sekretarz papieża, ks. Stanisław Dziwisz (1. z lewej), prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński (2. z lewej).
Papież Jan Paweł II wygłasza przemówienie podczas spotkania z wiernymi. Obok papieża widoczni duchowni: sekretarz papieża, ks. Stanisław Dziwisz (1. z lewej), prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński (2. z lewej).Foto: Zielaskowski Lech/NAC

Pod hasłem "Wstańcie, chodźmy" w najbliższą będzie obchodzony XIX Dzień Papieski. Tegoroczna myśl przewodnia kładzie akcent na wzmocnienie wiary i płynącej z niej nadziei - pisze Episkopat w liście, który zostanie pojutrze odczytany w kościołach.

W ten dzień odbędzie się również zbiórka na fundusz stypendialny prowadzony przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Grzegorz Polak zaznaczył, że Fundacja powstała jeszcze za życia papieża Jana Pawła II. - Wtedy miała trochę inny charakter. Chodziło o to, żeby papieżowi okazać wdzięczność za to co zrobił dla Polski, dla Kościoła, dla świata - powiedział.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
PAP Jan Paweł II Warszawa 1979 1200.jpg
Ukaże się książka związana z wizytą Jana Pawła II w Polsce w 1979 r. Grzegorz Polak: to ważny i ciekawy dokument

"Żywy pomnik"

- Po jego śmierci ten cel jest nieco inny, chodzi o prezentację jego nauczania w różnorakich wymiarach - dodał dziennikarz i przypomniał, że inicjatywa miała być "żywym pomnikiem" Jana Pawła II i "będzie pomagać, wspierać młodych ludzi z niewielkich miejscowości". 

>>>[DWÓJKA] Dzień Papieski. Związki między Kościołem a sztuką wg Jana Pawła II

Jak dodał Grzegorz Polak, "to chwyciło". - Z miejsca zafundowano 500 takich stypendiów. Przez te 19 lat, stypendystów było ponad 2000. To są młodzi, wspaniali, zdolni ludzie o mocnym kręgosłupie moralnym - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Nos Kleopatry" prowadziła Agnieszka Kamińska.

Polskie Radio 24/msze

--------------------------

Data emisji: 11.10.2019

Godzina emisji: 23.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież zatwierdził dekret beatyfikacyjny prymasa Wyszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 11:32
Papież Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do rychłej beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Watykan poinformował w czwartek, że zaaprobowany dekret dotyczy cudu uzdrowienia przypisywanego wstawiennictwu Prymasa Tysiąclecia.
rozwiń zwiń