X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Litwa. Pięć polskich kanałów rozpoczęło nadawanie programu na Wileńszczyźnie

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 18:00
Od środy mieszkańcy Wileńszczyzny mogą w ramach bezpłatnej, naziemnej telewizji cyfrowej oglądać w sumie pięć polskich kanałów. W oficjalnej ceremonii inauguracji nadawania wzięli udział polska ambasador na Litwie Urszula Doroszewska oraz premier Litwy Saulius Skvernelis.
Audio
  • 13.05.18 Urszula Doroszewska: Cieszę się szczególnie z tego, że zamieszkali na Litwie Polacy będą mieli większy kontakt z polskim językiem i kulturą
W oficjalnej ceremonii inauguracji nadawania wzięli udział polska ambasador na Litwie Urszula Doroszewska oraz premier Litwy Saulius Skvernelis.
W oficjalnej ceremonii inauguracji nadawania wzięli udział polska ambasador na Litwie Urszula Doroszewska oraz premier Litwy Saulius Skvernelis.Foto: twitter.com/PLInLithuania

Emisją sygnału 5 polskich kanałów zajęło się centrum radiowo-telewizyjne znajdujące się w wileńskiej wieży telewizyjnej. TVP Info, TVP Historia, TVP Polonia oraz muzyczne Power TV i Nuta TV rozpoczęły nadawanie na terenie Litwy południowo-wschodniej, w miejscach zwarcie zamieszkałych przez społeczność polską.

– Potrzebujemy polskiego słowa płynącego z telewizji. Jest ono bardzo mile widziane, szczególnie przez młodych Polaków. Dzięki tym kanałom będziemy mogli być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszej ojczyźnie. Ponadto cieszymy się, że została nam udostępniona szersza oferta filmów i programów w języku polskim – powiedziała Mirosława, mieszkanka Wilna.

Stacje mają umożliwić mniejszości polskiej mieszkającej na Litwie dostęp do obiektywnej i bezstronnej informacji. Zwrócił na to uwagę szef litewskiego rządu Saulius Skvernelis.

– Wojna informacyjna, propaganda i fałszywe wiadomości są wyzwaniem dla wielu państw. Dlatego sprawą honoru, każdego kraju, jest zapewnienie jak najszerszego dostępu do obiektywnej informacji. Cieszę się, że Litwa idzie tą drogą. Wierzę, że mieszkańcy Wileńszczyzny wybiorą nowe kanały, zamiast tych, które rozpowszechniają antylitewską i antypolską propagandę – dodał litewski premier.

Transmisję polskich stacji telewizyjnych na Litwie, wspólnie z Sauliusem Skvernelisem, zainaugurowała ambasador Polski Urszula Doroszewska. – Bardzo cieszę się, że Polacy i Litwini, wspólnymi siłami, stworzyli kluczowy, dla dobrych relacji naszych krajów, projekt. Wpłynie on z pewnością na lepsze zrozumienie i umocnienie stabilności Polski i Litwy w tym trudnym i pełnym zagrożeń świecie – wskazała.

Ponadto w audycji materiał na temat porozumienia w sprawie Pomnika Ofiar Katyńskich w Jersey City.

Nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni, który przygotowała Maja Wasilewska.

Magazyn „Polacy w Świecie" prowadziła Edyta Poźniak.

IAR/Polskie Radio 24/db

___________________

Polacy w świecie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 13.05.18

Godzina emisji: 17:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Regina Markiewicz Polakiem Roku 2017 na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 13:55
Regina Markiewicz, kierownik Wydziału Oświaty i Sportu w samorządzie rejonu solecznickiego, została laureatką konkursu „Polak Roku”, plebiscytu czytelników „Kuriera Wileńskiego”. Wyboru Polaka Roku już po raz trzeci dokonywali wspólnie czytelnicy i specjalna kapituła. O wynikach głosowania mówił z Wilna Kamil Zalewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: Kolejne litewskie rządy ciężko pracowały, by „dorobić się” nieufności polskiej mniejszości

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 15:33
Spotkania z Polakami na Litwie, obchody stulecia odbudowy Państwa Litewskiego oraz rozmowa z prezydent tego kraju Dalią Grybauskaite – to główne punkty trzydniowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Litwie. W Gorącym Temacie o stanie polsko-litewskich relacji mówił Piotr Skwieciński z „Sieci”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje polsko-litewskie. Czy wzajemne stosunki Polski i Litwy ulegną poprawie?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018 20:02
– Obserwujemy odwilż w stosunkach polsko-litewskich – powiedział Aleksander Radczenko, aktywista Polskiego Klubu Dyskusyjnego w Wilnie. W magazynie „Świat w Powiększeniu” rozmowa o relacjach polsko-litewskich w kontekście wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Litwie i stulecia Republiki Litewskiej. Czy kontakty obydwu państw mają w najbliższej przyszłości szansę ulec poprawie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Polska zajmuje istotną pozycję dla polityki zagranicznej Litwy”

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 10:23
Litwa podobnie jak Polska obchodzi w tym roku 100-lecie odzyskania niepodległości. 16 lutego odbyły się główne uroczystości. W marcu, kraj ten będzie świętował 28-rocznicę przywrócenia Państwa Litewskiego. Jaką rolę Litwa odgrywa we współczesnej Europie i jak wyglądają jej stosunki z Polską i innymi sąsiadami opowiadała w audycji "7 Dni Wschód" Kinga Raś z PISM.
rozwiń zwiń