X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Akcja "Paszport dla Polski" szansą dla Polaków mieszkających w USA na oddanie głosu w eurowyborach

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 16:15
Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Udział w głosowaniu weźmie również Polonia mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. To jeden z powodów, by rozpocząć akcję "Paszport dla Polski". Na czym polega i do kogo jest skierowana? O tym mówiliśmy w audycji "Polacy w świecie".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: piosi/Shutterstock.com

Bez posiadania polskiego paszportu nasi rodacy żyjący poza granicami Polski nie będą mogli oddać głosu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dr Dariusz Zawiślak wyjaśnił, jakie korzyści, oprócz możliwości głosowania, daje paszport Rzeczypospolitej Polskiej. Zaznaczył, że akcja jest kierowana przede wszystkim do młodych osób mieszkających w USA, które posiadając amerykańskie obywatelstwo, często zaniedbują sprawę posiadania polskiego paszportu.

Więcej informacji o akcji "Paszport dla Polski" i możliwości głosowania na terytorium Stanów Zjednoczonych znajduje się pod adresem www.wybory.us

Ponadto w audycji rozmowa z Katarzyną Mikszą z Uniwersytetu Michała Romera w Wilnie, która mówiła m.in. o znaczeniu referendum w sprawie podwójnego obywatelstwa, które odbyło się na Litwie.

W lwowskiej katedrze, po 100 latach, zabrzmiały XIX-wieczne organy. Renowacja instrumentu została sfinansowana przez Instytut Dziedzictwa Narodowego POLONIKA. Relację z wydarzenia przygotowała Iwona Piętak.

Nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni, który przygotowała Maria Furdyna.

Magazyn "Polacy w świecie" prowadziła Edyta Poźniak.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 12.05.2019

Godzina emisji: 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Vademecum wyborcze". Najważniejsze pola konfliktu w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 07:42
W Polskim Radiu 24 rozmowa o sytuacji i układach politycznych w Parlamencie Europejskim. Jakie są najistotniejsze linie podziałów w europarlamencie? W jaki sposób mogą się one zmienić po majowych wyborach? Na te pytania odpowiedział prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weekendowe konwencje przed eurowyborami w ocenie ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 18:26
– Trwa poszukiwanie kolejnego tematu, którym można byłoby zająć wyborców – w ten sposób weekendowe konwencje największych partii politycznych przed eurowyborami ocenił prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Do tematu odnieśli się także Tomasz Łysakowski, psycholog i specjalista ds. marketingu politycznego oraz Dawid Piekarz z Instytutu Staszica.
rozwiń zwiń