X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Polacy w świecie. Kongres Młodzieży Polonijnej w Kurytybie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 15:55
W audycji Polacy w świecie relacje z Stanów Zjednoczonych i Litwy, a także Brazylii. W tym ostatnim kraju odbył się Kongres Młodzieży Polonijnej. Około 150 przedstawicieli związków i organizacji polonijnych z Ameryki Południowej wzięło udział w tym wydarzeniu. 
Audio
Warsztaty taneczne z zespołem Śląsk w Kurytybie
Warsztaty taneczne z zespołem "Śląsk" w KurytybieFoto: Paweł Kurek/PR

Kurytyba została wybrana nieprzypadkowo. Jest to jedno z najbardziej polskich miast na świecie. Do związków z Polską przyznają się także Brazylijczycy, którzy nie mają polskich przodków, tak jak Aline Lima. Aline lubi tańczyć i kocha zespół Wisła, słucha także radiowej Jedynki, uczy się polskiego. W Kurytybie jest bardzo żywa polska kultura.

W czasie trzydniowych obrad kongresu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska, dyskusje koncentrowały się głównie na sposobach rozwiązywania najważniejszych problemów polskiej społeczności w Ameryce Południowej. Kongres polonijny był także okazją do poznania potrzeb i oczekiwań polskich środowisk w tej części świata. Materiał Edyty Poźniak.

Stypendia dla polskojęzycznych lekarzy

Związek Lekarzy Polskich w Chicago przyznał stypendia dla młodych lekarzy i studentów. Jednym z warunków otrzymania finansowego wsparcia było polskie pochodzenie, bowiem liczba polskojęzycznych lekarzy w USA spada.

- Chcielibyśmy, żeby pacjenci, społeczność polonijna w Chicago miała dostęp do lekarzy związanych z tym środowiskiem - powiedział prof. Marek Rudnicki. Relacja Jana Pachlowskiego.

Lublin w Wilnie

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wziął udział w Wilnie w otwarciu wystawy "Lublin - miasto Unii Litwy i Polski". Jej głównym akcentem jest obraz Jana Matejki "Unia Lubelska". 

Jak powiedział Polskiemu Radiu koordynator tej ekspozycji, Marius Uzorka z Muzeum Narodowego - Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, celem wystawy jest pokazanie Litwinom jak bogata jest historia ich kraju.

- Pokazujemy okres współpracy, współistnienia z Koroną Polską. Unia Lubelska jest tutaj wydarzeniem kluczowym, które otwiera szerokie horyzonty dla badaczy i współczesnej świadomości mieszkańców kraju - zaznaczył Relacja Kamila Zalewskiego.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Program przygotowała Maria Furdyna.

PR24/msze, PAP, IAR

____________________ 

Data emisji: 30.06.19

Godzina emisji: 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół "Śląsk" poprowadził warsztaty taneczne dla młodzieży polonijnej

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 05:05
Uczestnicy Kongresu Młodzieży Polonijnej w Kurytybie wzięli udział w warsztatach tanecznych, które poprowadzili członkowie zespołu "Śląsk". - To niesamowite doświadczenie - mówił w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl uczestnik zajęć Robinson. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.
rozwiń zwiń