X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Brazylia: w Kurytybie zakończył się Kongres Młodzieży Polonijnej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 19:31
Przedstawieciele związków i organizacji polonijnych z Brazylii, Argentyny, Chile i Peru wzięli udział w Kongresie Młodzieży Polonijnej Ameryki Południowej. Do Kurytyby, stolicy stanu Parana, przyjechało około 150 osób, aktywistów i działaczy polonijnych.
Audio
  • 14.07.19 Polacy w świecie: w Kurytybie zakończył się Kongres Młodzieży Polonijnej
Plakat zapowiadający wydarzenie
Plakat zapowiadający wydarzenieFoto: wspolnotapolska.org.pl

Kurytyba została wybrana nieprzypadkowo. Jest to jedno z najbardziej polskich miast na świecie. Do związków z Polską przyznaje się tam ok. 800 tys. ludzi.

Podczas pięciu dni trwania kongresu uczestnicy wzięli udział w serii spotkań, debat i warsztatów, na których przestawiono między innymi możliwości studiowania w naszym kraju. Odbyła się też debata na temat konieczności ratowania polskich archiwów rodzinnych, domowych i organizacyjnych. Podczas Kongresu zorganizowano również warsztaty taneczne z zespołem "Śląsk", warsztaty z robienia krótkich filmów telefonem komórkowym prowadzone przez ekipę TVP Polonia, a także warsztaty kulinarne.

W Brazylii mieszka około dwóch milionów polskich imigrantów lub osób polskiego pochodzenia. Ich przodkowie zaczęli przybywać do Ameryki Łacińskiej już w drugiej połowie XIX wieku.

Patronat honorowy nad Kongresem Młodzieży Polonijnej w Ameryce Południowej objął prezydent Andrzej Duda.

Więcej w nagraniu.

Magazyn "Polacy w świecie" przygotowała Edyta Poźniak

Data emisji: 14.07

Godzina emisji: 15.33

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół "Śląsk" poprowadził warsztaty taneczne dla młodzieży polonijnej

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 05:05
Uczestnicy Kongresu Młodzieży Polonijnej w Kurytybie wzięli udział w warsztatach tanecznych, które poprowadzili członkowie zespołu "Śląsk". - To niesamowite doświadczenie - mówił w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl uczestnik zajęć Robinson. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.
rozwiń zwiń