X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Polacy w świecie". Kampania Wrześniowa okiem brytyjskiego historyka

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 16:29
- Upadek Paryża w czasie II wojny światowej jest momentem symbolicznym, ale nie można wygumkować Kampanii Wrześniowej. Polski element jest pominięty, a to nie w porządku i bez tego tylko częściowo można zrozumieć II wojnę światową - podkreślił Roger Moorehouse, brytyjski historyk, autor książki "Polska 1939. Pierwsi przeciw Hitlerowi".
Audio
Okładka książka Rogera Moorehousea pt. Polska 1939. Pierwsi przeciwko Hitlerowi
Okładka książka Rogera Moorehouse'a pt. "Polska 1939. Pierwsi przeciwko Hitlerowi"Foto: wyd. Nowy Znak

Adam Dąbrowski rozmawiał z Rogerem Moorehouse'm o jego książce z okazji ukazania się polskiego przekładu tej publikacji. Historyk podkreślił, że Kampania Wrześniowa z 1939 r. jest na zachodzie marginalizowana i tamtejsze społeczeństwa bardziej skupiają się na kampanii francuskiej.

- Wśród Niemców panował wielki strach, ale i dezorientacja. Hitler zdawał sobie sprawę, że jego siły zostały przetrzebione. Na zachodzie zostały ochłapy z sił niemieckich. Uważam, że Francuzi mieli szansę coś osiągnąć, ale nie było wówczas woli ani politycznej ani militarnej - uważa Moorehouse.

- Po stronie brytyjskiej nie było kompleksowej strategii po ataku Hitlera na Polskę. Polska Kampania jest tylko wspominana jako jedna z przyczyn, dla której Londyn przystąpił do wojny - dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: "Polacy w świecie"

ProwadzącyEdyta Poźniak

Data emisji: 18.08.19

Godzina emisji: 15.33

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak