X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Polonia na całym świecie obchodziła dzień Wszystkich Świętych

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 16:05
Dzień Wszystkich Świętych obchodzą nasi rodacy na całym świecie. Pamięć o zmarłych to element polskiej tradycji. W magazynie "Polacy w świecie" przyjrzeliśmy się, jak tę uroczystość przeżywano na Litwie, w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.
Audio
Harcerka ZHPnL rozpalająca znicze na cmentarzu na Antokolu w Wilnie.
Harcerka ZHPnL rozpalająca znicze na cmentarzu "na Antokolu" w Wilnie.Foto: PAP/Valdemar Doveiko

Jak co roku, 1 listopada Polacy z Wilna przybyli na tamtejszy Cmentarz na Rossie, by pokazać, że mimo iż większość grobów nie ma swoich opiekunów, to nekropolia nie jest opuszczona. Ostatniego dnia października wileńska młodzież, przedstawiciele organizacji społecznych oraz polscy dyplomaci wzięli udział w akcji "Światełko dla Rossy". O szczegółach mówili rozmówcy Kamila Zalewskiego, korespondenta Polskiego Radia w Wilnie.

shutterstock_chicago cmentarz 1200.jpg
Polacy odwiedzają groby związane z polskością w Chicago

Cmentarze podczas świątecznego weekendu odwiedzali również Polacy w Stanach Zjednoczonych. Dla amerykańskiej Polonii to wyjątkowy dzień. Jej przedstawiciele przychodzą na nekropolie również po to, by wspominać bliskich, których pochowano w ojczyźnie. Więcej w relacji Jana Pachlowskiego, korespondenta Polskiego Radia w Chicago.

Znicze zapłonęły również na w polskiej kwaterze na cmentarzu w Rzymie. Ambasador Rzeczypospolitej przy Watykanie złożył kwiaty przy grobach znanych Polaków. O tym, jak uroczystość Wszystkich Świętych przeżywano we Włoszech mówił korespondent Polskiego Radia Piotr Kowalczuk.

lewasz.jpg
Rosja: miejsca pamięci przypominają o polskich losach i tragediach

W magazynie polonijnym mówiliśmy również o naszych rodakach mieszkających w Żółkwi, niegdyś ulubionym miejscu wypoczynku króla Jana III Sobieskiego, dziś miejscowości leżącej na terytorium Ukrainy.

Nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni, który przedstawiła Maria Furdyna.

Audycję "Polacy w świecie" prowadziła Edyta Poźniak.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 3.11.2019

Godzina emisji: 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. Zieliński: w Dzień Zaduszny powinniśmy pamiętać o duszach czyśćcowych

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 12:37
- Dzień Zaduszny w zwyczaju Kościoła Powszechnego jest dniem za tych zmarłych, co do których osiągnięcia świętości czy zbawienia nie jesteśmy jeszcze pewni - powiedział redaktor naczelny tygodnika katolickiego "Idziemy" ks. Henryk Zieliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Kacper Malicki: na cmentarzu cierpienie, a nawet grzechy, zmarłych zostają odkupione

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 12:57
– Jesteśmy ludźmi zmartwychwstania dlatego również na cmentarzu do takiej postawy będzie prowadził nas Bóg. Powinniśmy mieć przekonanie, że gromadzimy się w miejscu tak naprawdę chwały – powiedział ks. Kacper Malicki z parafii św. Józefa w Ursusie.
rozwiń zwiń