X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Święta Wielkanocne wśród litewskiej Polonii

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 07:40
Pandemia koronawirusa zmieniła świat, w którym żyjemy. Nie zmieniała jednak naszych tradycji i wierzeń. Pomimo wprowadzenia specjalnych zasad bezpieczeństwa, ograniczających możliwość udziału w nabożeństwach, nasi rodacy mieszkający na Litwie jak co roku będą obchodzili Święta Wielkanocne. W jaki sposób? O tym w magazynie "Polacy w świecie".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Teresa Kasprzycka

Oprócz relacji Kamila Zalewskiego, korespondenta Polskiego Radia w Wilnie, w magazynie również materiał Jana Pachlowskiego na temat inicjatywy chicagowskiej Polonii, która postanowiła zaangażować się w szycie maseczek ochronnych dla placówek służby zdrowia, sklepów spożywczych, a także funkcjonariuszy policji.

mid-20405010 (1).jpg
Brat Szymon Janowski: czekają nas wymagające Święta Wielkanocne

W ostatniej części audycji również wspomnienie zasłużonego polonijnego aktywisty prof. Zygmunta Lubicz-Zaleskiego. Działał we Francji, ale pochodził z Mazowsza. Jego syn Roman utworzył fundację upowszechniającą wiedzę o wielkim polskim patriocie, jakim był jego ojciec.

Nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni, które zebrała i zaprezentowała Maria Furdyna.

***

Audycja: "Polacy w świecie"
Prowadzący: Edyta Poźniak 
Data emisji: 11.04.2020
Godzina emisji: 07.05

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cmentarz na wileńskiej Rossie doczekał się swojej monografii

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 16:10
Jedna z największych polskich nekropolii narodowych doczekała się swojej monografii. W Wilnie zaprezentowano książkę "Cmentarz na Rossie w Wilnie – historia, sztuka, przyroda". O szczegółach publikacji mówiliśmy w audycji "Polacy w świecie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilno. Pamięć o polskich bohaterach wciąż żywa

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 16:06
W Wilnie wspominano powstańców styczniowych. To jeden z najważniejszych mitów walki o niepodległość. Pamiętają o tym również nasi rodacy na Litwie. Więcej na ten temat mówiliśmy w audycji "Polacy w świecie".
rozwiń zwiń