X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przede wszystkim informacje i historia. Polska telewizja na Wileńszczyźnie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 08:00
Polskie kanały telewizyjne będą nadal dostępne na Wileńszczyźnie. Ministerstwo Komunikacji Litwy przedłużyło umowę na retransmisję kanałów TVP Polonia, TVP Historia, TVP Info, Power TV i Nuta TV.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Goran Bogicevic/ Shutterstock

Od 3 lat widzowie w rejonach wileńskim, solecznickim i święciańskim mogą w swoich telewizorach odbierać pięć polskich kanałów telewizyjnych.

Posłuchaj
22:49 PR24_mp3 2021_03_20-07-06-39.mp3 Przede wszystkim informacje i historia. Polska telewizja na Wileńszczyźnie (Polacy w świecie)

Polska telewizja na Wileńszczyźnie jest nie tylko alternatywą dla rosyjskiej propagandy, ale też narzędziem do nauki poprawnej polszczyzny.

msza shutterstock_1027460902 1200.jpg
Polska msza z Wilna. Transmisja w TVP Wilno i internecie z nabożeństwa w kościele Zbawiciela

Umowa na retransmisję na kolejne 3 lata

Wcześniej widzowie na Litwie język polski w telewizji mogli usłyszeć jedynie dzięki TVP Polonia, a od 1,5 roku także dzięki TVP Wilno.

Ministerstwo Komunikacji Litwy zadecydowało się przedłużyć umowę na retransmisję tych i pozostałych kanałów o kolejne 3 lata.

Retransmitowanie 5 polskich kanałów telewizyjnych: TVP Polonia, TVP Historia, TVP Info, Power TV i Nuta TV kosztuje państwo litewskie trzysta tysięcy euro rocznie.

Co jeszcze w magazynie polonijnym? M.in. Polacy w Stanach Zjednoczonych - na Florydzie rozpoczęła nadawanie pierwsza w historii polskojęzyczna stacja radiowa - oraz historia Nowej Wilejki, jednej z dzielnic Wilna.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Polacy w świecie"

Prowadzący: Edyta Poźniak

Data emisji: 20.03.2020

Godzina emisji: 07.06

PR24 / wilno.tvp.pl

ks

Czytaj także

Polonia na Litwie liczy na zmiany. Politolog analizuje umowę koalicyjną

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 08:30
- Na razie jedynym obowiązującym dokumentem jest umowa koalicyjna zawarta pomiędzy konserwatystami oraz dwiema partiami liberalnymi - mówił w Polskim Radiu 24 politolog Andrzej Pukszto z Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Msza św. z kościoła w Czarnym Borze. Dla katolików na Wileńszczyźnie to miejsce wyjątkowe

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 06:46
Od godziny 8.55 czasu polskiego w TVP Wilno transmitowana będzie msza święta z kościoła w Czarnym Borze. Jest to wyjątkowe miejsce dla katolików na Wileńszczyźnie, gdyż tu mieszkali i modlili się między innymi święta siostra Urszula Ledóchowska oraz błogosławiony ksiądz Michał Sopoćko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy dyplomaci upamiętnili powstańców styczniowych. Uroczystości na Litwie i Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 16:25
Przedstawiciele polskiej ambasady na Litwie złożyli wieniec przy grobach powstańców styczniowych na cmentarzu na Rossie. W ten sposób uczcili 158. rocznicę zrywu. Powstanie styczniowe zostało uczczone także we Lwowie na Ukrainie.
rozwiń zwiń