X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Weronika Nawara: pielęgniarstwo to zawód z pasją

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 19:41
- Powołanie to bardzo newralgiczne słowo w odniesieniu do pielęgniarstwa. Bardziej o pielęgniarstwie myślę jako o zawodzie z pasją. Do wykonywania tego zawodu potrzebna jest bardzo duża dawka misji. Tego, że lubimy ludzi i chcemy dać im od siebie jak najwięcej - mówiła w Polskim Radiu 24 autorka książki "W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy".  
Audio
  • 13.04.19 Między kropkami: Weronika Nawara o bohaterkach szpitalnych korytarzy
Fragment okładki książki W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy
Fragment okładki książki "W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy"Foto: mat.promocyjne

Weronika Nawara pracuje jako pielęgniarka na jednym z krakowskich Oddziałów intensywnej terapii. Od prawie dwóch lat prowadzi bloga „W czepku urodzona”. Niedawno premierę miała jej pierwsza książka, w której odsłania kulisy pracy pielęgniarek Ewa i ich historie. Nawara obala w niej m.in. stereotypy dotyczące pielęgniarek.  

- W każdym zawodzie są czarne owce. Być może osoby, które budują stereotypy o pielęgniarkach, czerpią ze spotkania takich jednostek. Być może jest też tak, że wszystkie stereotypy wzięły się z czasów, gdy pielęgniarki miały niższy prestiż społeczny a ich praca nie była traktowana jako profesjonalna - tłumaczyła Weronika Nawara.

Tymczasem pielęgniarki kończą trudne studia, dostają niskie pensje. Frustruje je, gdy traktowane są wyłącznie jako pomocnice lekarzy - przecież wykonują ciężką i wymagającą pracę. Często też niewdzięczną.

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem audycji "Między kropkami" była Weronika Wakulska. 

Data emisji: 14.04

Godzina emisji: 19.10

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Galicyjskie żywoty" - książka o nadmiernych ludzkich ambicjach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 19:53
- Nadmierne ambicje polityczne często kończą się tragediami oraz zagładami. Widać to idealnie po historii Galicji - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Dawid Szkoła z Uniwersytetu Wrocławskiego, autor książki "Galicyjskie żywoty. Opowieści o stracie, doli i pograniczu".
rozwiń zwiń